• Rowerowy Maj

• 6 maja rusza sławkowska odsłona ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy maj”. Bierze w niej udział prawie pięćdziesiąt miast i gmin.

Głównym organizatorem akcji jest miasto Gdańsk. Idea jest prosta – zachęcić jak największą liczbę młodych mieszkańców do korzystania z ekologicznych i sprzyjających aktywności fizycznej środków transportu. Do końca maja drogę dzielącą dom i szkołę dzieci pokonywać będą tak często jak to możliwe na rowerach. Każdy taki przejazd premiowany będzie specjalną naklejką. Na najlepszych czekać będą nagrody. Rywalizacja odbywać się będzie na dwóch poziomach – indywidualnym i grupowym. Poza dzienniczkiem, który otrzyma każdy uczestnik, przygotowane są też plakaty zbiorcze, które trafią do klas i sal biorących udział w akcji i grup przedszkolnych. Na nich również przyklejane będą specjalne znaczki. - Kampania adresowana jest do przedszkoli i szkół podstawowych. W Sławkowie uczestniczą w niej obie miejskie podstawówki i przedszkole. W sumie, w skali całego kraju udział w kampanii zadeklarowały 834 placówki i ponad 10,5 tys. klas. Zakończenie akcji i podsumowanie kampanii zaplanowane jest na 1 czerwca, podczas dorocznego dnia aktywności fizycznej "Sław-Sport" przy Szkole Podstawowej nr 1.

• Sławkowski Dzień Ziemi

Miejskie Przedszkole w Sławkowie co roku zaznacza swą obecność podczas miejskich obchodów Dnia Ziemi.

Szerokiej widowni, gromadzącej sie w sobotni poranek na Rynku naszego miasta,  szczególnie przypadł do gustu Pokaz Eko - Mody przygotowany przez naszych przedszkolaków. Pokaz prowadziły panie Marta Krzyszkiewicz i Kasia Kawczyk. Występowali przedstaiciele ze wszystkich komnat naszego Zameczku. Stroje wykonali rodzice.

Zdjęcia z pokazu znajdziecie w Albumie fotograficznym: http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=945

Film pod linkiem: