• XX edycja akcji Góra Grosza

Od poniedziałku ruszamy z akcją "GÓRA GROSZA". Zachęcamy do włączenia się w wielką zbiórkę monet. W holu Przedszkola będzie postawiony specjalnie oznaczony pojemnik, do którego będzie można wrzucać monety. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!

• Poduszka dla Maluszka

Miejskie Przedszkole w Sławkowie po raz IX przyłącza się do akcji charytatywnej "Poduszka dla Maluszka".

Celem akcji jest zakup prezentów świątecznych dla dzieci przebywających w szpitalach oraz doposażenie oddziałów dziecięcych.

Co roku zameczkowe przedszkolaki ofiarowują swoim chorym rówieśnikom najcenniejszy dar - PODUSZECZKĘ - przypominającą dom, pachnącą ciepłem, będącą obietnicą powrotu do zdrowia. (Pamiętajcie, poduszka musi być NOWA. Trafi bowiem do szpitala!!!)

Z całego serduszka liczę na Waszą ofiarność i wrażliwość.

Szczegóły akcji na www.poduszka.org

oraz na FB Poduszka dla Maluszka, gdzie możecie również wesprzeć zbiórkę finansowo.

Koordynator akcji w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie

• Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Zachęcamy do przyłączenia się do bezpłatnej zbiórki elektrośmieci. Dzięki zbiórce nasza placówka może doposażyć się w sprzęt sportowy lub biurowy. Szczegóły na plakatach. Zbiórka trwa do 15 listopada!!!

autor: Aneta Adamczyk

"...Jedenastego listopada
            uczcić wielkie święto nam wypada..."

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Sławkowie pierwsze w mieście rozpoczęły obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Pokrzepione przedszkolnym śniadankiem zebrały się w holu Zameczku, by wspólnie świętować kolejne urodziny ojczyzny. Galowe stroje, narodowe flagi i biało - czerwone kwiaty we włosach dziewczynek wspaniale oddziaływały na wyobraźnię zgromadzonych na widowni maluchów. To właśnie dla nich sześciolatki z grup "Perełki", "Bursztynki" i "Odkrywcy" przygotowały program artystyczny. Zabrzmiały nastrojowe piosenki, traktujące o tak bliskich dzieciom symbolach, jak przedszkole, zabawa w parku, górskie wędrówki oraz trudnych pojęciach: wolność i niepodległość. Wyrecytowane przez przedszkolaków i ich nauczycielki wiersze przybliżyły dzieciom historię Polski i znaczenie symboli narodowych. Taniec z biało - czerwonymi szarfami dopełnił całości dzisiejszego spektaklu.

O godzinie 11:11 zgodnie z założeniem projektu "Szkoła do Hymnu", w którym bierze udział również nasza placówka, blisko 200 dziecięcych głosików odśpiewało "Mazurka Dąbrowskiego".

"... Jeszcze Polska nie zginęła..."

Uroczystość przygotowały dla Was nauczycielki przedszkola:

Magdalena Mrozowska
            Dorota Bagińska