• Ubezpieczenie NNW

W roku szkolnym 2020/2021 wychowankowie Miejskiego Przedszkola w Sławkowie objęci będą ubezpieczeniem NNW w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Ergo Hestia.

Składka wynosi 50 zł.

• Na dobry początek

Drodzy Rodzice,

u progu nowego roku szkolnego podajemy do wiadomości najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania Miejskiego Przedszkola w Sławkowie.

Z uwagi na trwającą pandemię COVID – 19 Miejskie Przedszkole w Sławkowie pracować będzie w oparciu o szczegółowe wytyczne, które będziemy podawać do wiadomości w kolejnych wpisach na stronie internetowej przedszkola.

Rok szkolny rozpoczynamy 1 września 2020 r.

W naszym przedszkolu nie praktykuje się uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego. Natomiast bardzo ważne jest, żeby dziecko, w ciągu całego roku szkolnego, było przyprowadzane do przedszkola przed śniadaniem czyli w godz 6:30 - 8:30. Każdorazowe przyprowadzenie dziecka później niż o godz. 8:45, musi zostać - odpowiednio wcześniej - telefonicznie zgłoszone przez rodzica.

Pamiętajmy, że spóźnienia do przedszkola naruszają komfort psychiczny dziecka i dezorganizują pracę jego grupy, nauczyciela oraz całej placówki (intendent, kuchnia).

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:30 do 16:30

Rodzic jest zobowiązany tak zaplanować powrót z pracy lub upoważnić do odbioru dziecka osoby trzecie, by odebrać dziecko punktualnie.

Za pobyt dziecka w przedszkolu między godziną 6:30 a 8:30 oraz między godziną 13:30 a 16:30 rodzice wnoszą opłatę dodatkową w wyskości 1 zł/godzinę. W godzinach od 8:30 do 13:30 realizowana jest Podstawa programowa wychowania przedszkolnego i czas ten jest wolny od opłat. Rodzice dzieci realizujących edukację przedszkolną w grupach 6 - latków zwolnieni są z opłaty dodatkowej.

Godziny posiłków: śniadanie - godz. 8:45
                                          drugie śniadanie - godz. 10:00
                                          obiad - godz. 12:00
                                          podwieczorek - godz. 13:30

Szczegółowe informacje (dotyczące wyprawki, odpłatności za podręczniki, bieżące ogłoszenia oraz listy dzieci) wychowawcy grup umieszczą na tablicach korkowych, znajdujących się w pobliżu szatni oraz zapoznają Państwa przyjętą na czas edukacji zdalnej drogą komunikacji (strona internetowa przedszkola - zakładka "Informacje dla rodziców", wiadomość e – mail, sms, messenger, post w zamkniętej grupie FB, itp.). Prosimy o zapoznanie się z ich treścią.

Szanowni Państwo, strona internetowa Miejskiego Przedszkola zapełni się niebawem nowymi informacjami. Znajdą na niej Państwo zarówno zapowiedzi zbliżających się imprez i uroczystości przedszkolnych, jak i relacje z ich przebiegu.

Informacje, które Państwa zainteresują znajdują się w Aktualnościach, sekcjach Grupy przedszkolne lub w jednej z wielu zakładek. Mamy swoje Tygodniowe menu, w zakładce Dokumenty regulujące pracę przedszkola zapisane są wszelkie dokumenty regulujące pracę Miejskiego Przedszkola w Sławkowie: Statut przedszkola, Opłaty, Kadra pedagogiczna, Podstawa programowa wychowania przedszkolnego, Przedszkolny zestaw programów nauczania, Raporty z ewaluacji zewnętrznej i wewnętrznej, Kalendarz uroczystości przedszkolnych, zarchiwizowane wydarzenia z ostatnich kilku lat oraz wiele innych. To sekcje stale dostępne. Liczymy, iż w stosownym momencie zapoznają się Państwo z ich zawartością, a z pewnością będą pomocne w znalezieniu odpowiedzi na wiele nurtujących Rodziców pytań. Album fotograficzny nieustannie bogacić będzie się o nowe galerie zdjęć. Na dobry początek powspominajmy miniony rok szkolny, towarzyszące mu emocje i obrazy.

Na początku każdego miesiąca podajemy do Państwa wiadomości daty zapowiadanych ważnych wydarzeń z życia przedszkola. Sekcja ta, zlokalizowana w prawym menu, jest stale aktualizowana, sprawdzajmy zatem często jej status.

I pamiętajmy - najlepiej zredagowana i podana na czas informacja nie zastąpi stałego, systematycznego kontaktu z wychowawcą Waszego dziecka.

Administrator strony www.przedszkoleslawkow.edupage.org