Zameczkowe przedszkolaki celebrowały na różne sposoby. Czary namalowały portrety Misia, Odkrywcy "uszyli" własne misie ze szmatek, a Skarby gościły w swojej komnacie najprawdziwszego Kubusia Puchatka!!!

To piękne, tak bliskie każdemu przedszkolakowi święto, wnosi w nasze serca wiele radości!!!

Szczegółowych relacji fotograficznych z obchodów Dnia Pluszowego Misia w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie szukajcie w Albumie fotograficznym.

Grupa Bursztynki zachęca nas do wspólnego świętowania Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. 21 listopada wychowankowie pani Danusi, ubrani w żółte koszulki przekazują uśmiechy, serdeczne życzenia i pełne optymizmu sentencje wszystkim wokół. Niech hasło przewodnie tegorocznej edycji święta "Dobre Słowo - Podaj Dalej". Będzie moralnym drogowskazem dla nas wszystkich.

• MIKOŁAJKI 2020

Decyzją Rady Pedagogicznej w roku szkolnym 2020/2021, z uwagi na zagrożenie Sars - CoV2 oraz wewnętrzne procedury Miejskiego Przedszkola w Sławkowie, spotkanie z Mikołajem odbędzie się 7 grudnia w holu przedszkola, z podziałem na grupy, według ustalonego harmonogramu.

W rolę Mikołaja wcieli się pracownik przedszkola.

W trakcie spotkania z Mikołajem odbędzie się sesja fotograficzna. Zakup zdjęć dobrowolny. Prosimy o zapisywanie chętnych dzieci na listach, wywieszonych na tablicach ogłoszeń poszczególnych grup.

"Skrzaty" - godz. 8:30
            "Bajduszki" - godz. 9:00
            "Skarby" - godz. 9:30
            "Perełki" - godz. 10:00
            "Czary" - godz. 10:30
            "Elfy" - godz. 11:00
            "Słoneczka" - godz. 11:30
            "Zuchy" - godz. 12:00

W budynku SP nr. 1 przy ulicy Browarnej 55
            "Odkrywcy" - godz. 12:30
            "Bursztynki" - godz. 13:00

• Tydzień Bajek Polskich

• admin: A.A

Miejskie Przedszkole w Sławkowie przystąpiło do udziału w II edycji ogólnopolskiego projektu „Tydzień Bajek Polskich”. W ramach projektu przedszkolaki poznają bohaterów popularnych bajek telewizyjnych: Bolka i Lolka, Reksia, Misia Kudłatka oraz wesołą kompanię Profesora Baltazara Gąbki.

Cele projektu skupiają się na: rozwijaniu twórczej inwencji dzieci, budzeniu ciekawości poznawczej,  rozwijaniu ich fantazji, ale również usprawnianiu funkcji wzrokowych, słuchowych, manualnych,  przygotowaniu do nauki czytania i pisania. Wśród celów wychowawczych projektu znalazło się: zaznajomienie dzieci ze sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach, kształtowanie dojrzałości emocjonalno - społecznej, wyrabianie samodzielności, zaradności, dyscypliny, oceny zdarzeń, rozwijanie więzi emocjonalnej z osobami bliskimi, przekazywanie wartości moralnych.

Czas trwania projektu: 02.11.2020. – 02.02.2021.

W albumie fotograficznym, na naszej stronie www, niebawem pojawią się relacje z przebiegu projektu w grupach. W „Tygodniu Bajek Polskich” wzięły już udział Elfy, w ostatnim tygodniu listopada projekt zrealizują Odkrywcy. Wkrótce dołączą Słoneczka, Skarby, Bursztynki.

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy

• Dbajmy o ptaki!

• admin:. A.A
            tekst: W.M

Cała przyroda powoli szykuje się na nadejście zimy. Dlatego też grupa „Bajduszki” postanowiła jej pomóc się do tego odpowiednio przygotować. Z woreczkami pełnymi ziarenek i innych ptasich przysmaków powędrowaliśmy Naszą przedszkolną ścieżką edukacyjną prosto do karmników, aby wesprzeć mieszkańców i gości Naszego ogrodu. Pomyślmy zimą ciepło o naszych skrzydlatych przyjaciołach!

Pani Weronika

• Polska, mój dom

• Admin.: A.A

W ramach tygodniowego kręgu tematycznego "Polska, mój dom" Skarby - jedne z najmłodszych zameczkowych przedszkolaków poznawały specjały kuchni polskiej. Samodzielnie lepiły pierogi i wypełniały je farszem. Zajęcia kulinarno - sensoryczno - plastyczne to prawdziwy raj dla maleńkich rączek. Właśnie tak do nauki w szkole przygotowują się nasze maluchy.

• Bursztynki - filmik dla Polski

• Zapraszamy do obejrzenia filmiku "Bursztynki - Prezent dla Polski". To krótki program artystyczny, który z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowały Bursztynki.

• "Szkoła do hymnu 2020"

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11, Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Sławkowie uroczyście odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego".

Pomimo, iż w tym roku nie mogliśmy się spotkać w holu naszego przedszkola, Zameczek rozbrzmiał setką głosików, dochodzących z przedszkolnych sal zabaw.

Na zdjęciu grupa "Odkrywcy".

Jeszcze Polska nie zginęła,
            kiedy my żyjemy!

• Pasowanie na Przedszkolaka

• Admin.: A.A

Pasowanie na przedszkolaka to niezwykle ważne wydarzenie dla najmłodszych dzieci. W październiku do grona ZAMECZKOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW uroczyście dołączyły dzieci z grup: Bajduszki, Skrzaty i Skarby. Gratulujemy i życzymy niezapomnianych przygód w naszym przedszkolu.

Wasze Panie.

• Ważna informacja!

Dyrektor Miejskiego Przedszkola w Sławkowie informuje:

W związku z kontaktem z pracownikiem przedszkola, u którego potwierdzono pozytywny wynik testu na SARS - CoV - 2, Grupa "Skrzaty" (13 dzieci) przebywa na kwarantannie do dnia 09.11.2020 r.

Grupa realizuje edukację zdalnie.