• Świątecznie w Zameczku

tekst: A.A

Ubieranie choinki, dekorowanie pierniczków, przygotowanie prezentów dla rodziców i świątecznych inscenizacji, wspólne śpiewanie kolęd i spotkania przy wigilijnym stole... właśnie tak wyglądały ostatnie, przedświąteczne dni w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie.

Domowa atmosfera Zameczku nie zmienia się nigdy. Żadne, nawet najbardziej niesprzyjające okoliczności, nie odbierają nam - Zameczkowym Paniom - pasji tworzenia i miłości do dzieci.

Dyrektor Miejskiego Przedszkola, symbolicznie dzieląc się z nami i z Państwem - Rodzicami naszych wychowanków - opłatkiem, wyraża głęboką nadzieję na wspólne wigilijne spotkania w przyszłym roku.

Wesołych Świąt!

Grupowe galerie w całej okazałości prezentują przygotowania do Świąt. Przeżyjcie z nami ten piękny czas. Zapraszamy.

• Teatr online

Ograniczenia spowodowane pandemią Covid nie pozwalają przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola w Sławkowie w pełni uczestniczyć w wydarzeniach społeczno - kulturalnych. Ten, jakże ważny aspekt wychowania przedszkolnego realizowany jest min. poprzez zorganizowane wyjazdy do teatru, kina oraz udział przedszkolaków w przedstawieniach teatralnych, odbywających się w przedszkolu.

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się czasom i potrzebom zapraszamy naszych wychowanków na wydarzenie "Alicja - online" - film, teatr, cyrk.

Multimedialne spektakle odbędą się 19 stycznia 2021 r. w każdej z grup przedszkolnych z osobna.

Cena biletu 20 zł.

Dzieci otrzymają na własność książeczki pt. "Labirynty" oraz okulary 3D.

Fragment show znajdą Państwo w zamieszczonym poniżej linku.

"Alicja - online" - film, teatr i cyrk.

To interaktywne spotkanie z dziećmi. W projekcie bierze udział 12 aktorów, cyrkowców i akrobatów. W trakcie seansu przenosimy się na 6 planów filmowych, prezentując różne formy artystyczne. Alicja to akrobatka, która robi pokaz na szarfie na wysokości 8 metrów. Mamy tez Kapelusznika, który jest ogniomistrzem. Na jego planie prezentujemy pokaz pirotechniczny, fireshow oraz efekt specjalny czyli tak zwane plucie ogniem. W trakcie seansu spotykamy także Królową Kier, pomalowaną farbami UV, cala jej scenografia także się świeci, gdy w studio zgasimy światło. Królowa zadaje dzieciom zagadkę, a w nagrodę za jej rozwiązanie nasi mali widzowie otrzymują 32-stronną książeczkę „Labirynty”. Dostają też od Alicji okulary 3D, aby przeniosły się wraz z nią w bajkowy świat. W seansie występuje również królik Baloniarz; postać zabawna, wywołująca uśmiech na twarzy każdego widza. Gąsienica zaś przenosi nas w świat baniek mydlanych. Wspólnie z nią dzieci śpiewają piosenkę(karaoke), a ze złotej ramy TV wylatują bańki na całą salę. Projekt opracowany tak, by każde dziecko przez cały czas trwania brało w nim czynny udział. Całość seansu trwa 45min. Spotykamy się w każdej klasie osobno przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Nasz realizator przywozi do szkoły 100-calowy telewizor oprawiony w złotą ramę i kurtynę. Telewizor posiada stelaż na kółkach, dzięki czemu możemy poruszać się po szkole od klasy do klasy. Realizator wyposażony jest w przyłbicę, maskę oraz rękawiczki. Nie ma bezpośredniego kontaktu z dziećmi.

• Mikołaki 2020

• Admin.: A.A

Był!!! Był!!! Był!!!

Prezentujemy krótki przegląd galerii grupowych, dokumentujących wizytę Mikołaja w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie.

• Mikołaje na motorach

Tak nazywają ich zameczkowe przedszkolaki. Członkowie klubu Road Falcon Motocykle co roku odwiedzają Miejskie Przedszkole w Sławkowie. Dziękujemy za słodkie upominki i niezapomniane wrażenia.

• Przedszkolaki kultywują tradycje

W każdej z grup przedszkolnych mają miejsce ciekawe wydarzenia.

Przełom listopada i grudnia to dwie  tradycje, wpisane w naszą kulturę, historię i obyczajowość. Andrzejki i Barbórka.

Zobaczcie, jak zaakcentowały je Bajduszki, Elfy i Skarby.

Zapraszamy do Albumu fotograficznego. Tam znajdziecie barwne relacje z życia Zameczku.

• "Poduszka dla Maluszka" edycja 9 i 3/4

tekst. A.A

Najukochańsi Poduszkodawcy, czy pamiętacie akcję charytatywną "Poduszka dla Maluszka"? Miejskie Przedszkole w Sławkowie od wielu, wielu lat wspiera tę wspaniałą inicjatywę, a Wy - Zameczkowe Przedszkolaki obdarowujecie swoich kolegów i koleżanki, przebywających w szpitalach, pięknymi, mięciutkimi poduszkami. Gdyby policzyć wszystkie zebrane przez Was poduszki, to okazałoby się, że jest ich ponad 300!!! To prawdziwa góra poduszek.

W tym roku organizator akcji - Stowarzyszenie "Splot" - planowało wielką, jubileuszową 10 edycję akcji. Niestety epidemia Sars - CoV2 pokrzyżowała plany nam wszystkim.

Ale gorącym sercom Organizatorów nic nie stanęło na przeszkodzie, by zainaugurować edycję 9 i 3/4!!! Wielką internetową zbiórkę funduszy na zakup prezentów mikołajkowych dla dzieci przebywających w szpitalach.

Poduszkodawcy, przyłączmy się do niej!

Zbiórka odbywa się za pośrednictwem portalu społecznościowego FB. Link do zbiórki znajduje się poniżej.

Koordynator akcji "Poduszka dla Maluszka" w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie