• Podane ramy czasowe są orientacyjne i mogą ulegać przesunięciom z przyczyn obiektywnych. Mogą również różnić się w zależności od potrzeb grupy i nauczyciela prowadzącego. O ostatecznym kształcie planu dnia zawsze decyduje nauczyciel.

6:30 - 8:30 Schodzenie się dzieci do przedszkola. Czynności opiekuńcze i organizacyjno - porządkowe. Zabawy swobodne, spontaniczne. Wspieranie rozwoju dziecka przez różnorodne zabawy i ćwiczenia, prowadzone pod kierunkiem nauczyciela, w tym obowiązkowe zabawy ruchowe i ćwiczenia poranne.

8:30 - 8:45 Przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczno - estetyczne. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania.

8:30 - 9:00 Śniadanie. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku, zachowanie porządku i estetyki spożywanego posiłku oraz prawidłowej postawy przy stole. Czynności higieniczne i porządkowe po zakończeniu śniadania.

9:00 - 9:30 Wspieranie rozwoju dziecka poprzez prowadzenie zajęć dydaktycznych, wynikających z programu nauczania.

9:30 - 10:00 Blok zabaw swobodnych. Zabawy dywanowe, stolikowe, konstrukcyjne, społeczne, tematyczne w kącikach zainteresowań. Spontaniczne aktywności podejmowane przez dzieci.

10:00 - 10:10 Drugie śniadanie. Poprzedzone czynnościami higieniczno - estetycznymi.

10:10 - 11:30 Zajęcia dydaktyczne w grupach starszych.
          Spacery. Wyjścia
          . Organizowanie zajęć na świeżym powietrzu, w szczególności ruchowych, sportowych, przyrodniczych. Zabawy spontaniczne, podejmowane przez dzieci w ogrodzie przedszkolnym, parku lub sali zabaw.

11:30 Przygotowanie do obiadu. Kształtowanie codziennych nawyków higienicznych

11:45 - 12:00 Obiad. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Rozwijanie umiejętności posługiwania się sztućcami. Czynności higieniczne i porządkowe po zakończonym posiłku.

12:00 - 12:30 ( w grupach młodszych do 13:30) Odpoczynek. Relaksacja przy muzyce. Leżakowanie. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci, poprzez wspólne czytanie książek.

12:30 - 13:30 Gry i zabawy stolikowe. Praca bieżąca z dziećmi.

13:30 - 13:45 Przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek.

13:45 - 16:30 Zabawy dowolne dzieci. Spontaniczna aktywność plastyczna, muzyczna, parateatralna. Kontakty indywidualne z dziećmi. Rozmowy z rodzicami. Rozchodzenie się dzieci.

16:30 Zamknięcie przedszkola.

Rodzic zobowiązany jest do punktualnego przyprowadzania dziecka do Przedszkola (najpóźniej do godziny 8:30). Każdorazowe spóźnienie dziecka do przedszkola, wynikające tylko i wyłącznie z ważnych powodów (poranne zajęcia rehabilitacyjne, umówiona wizyta w punkcie szczepień, konsultacje u lekarza specjalisty) musi zostać zgłoszone telefonicznie najpóźniej do godziny 8:30. Spóźnianie się dziecka do przedszkola narusza jego komfort psychiczny oraz zaburza pracę grupy i nauczyciela, a także całego Przedszkola (intendent, kuchnia).

Rodzic jest zobowiązany do punktualnego odbioru dziecka z Przedszkola. W przypadku braku takiej możliwości (wynikającej z nagłego zdarzenia losowego), powinien zlecić to zadanie osobom trzecim, upoważnionym do odbioru dziecka. Odbiór dziecka musi nastąpić bez zakłócania pracy przedszkola, najpóźniej do godziny 16:30.