Nawigacja

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  To święto zajmuje szczególne miejsce w serduszkach naszych przedszkolaków. Razem ze swoimi misiami będą je celebrować we czwartek 26 listopada. I choć za oknem szaro i mokro, to w naszym przedszkolu będzie tego dnia bardzo ciepło, kolorowo i ... pluszowo.

  Pamiętajcie 26 listopada każde dziecko przychodzi do przedszkola ze swoim ukochanym misiem!!!

 • Poduszka dla Maluszka - podsumowanie akcji

  Akcja „Poduszka dla Maluszka” w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie zakończona

  Wszystko zaczęło się od plakatu promującego akcję „Poduszka dla Maluszka”, kilku słów
  od koordynatora akcji w naszym mieście oraz pustego wiklinowego kosza. Na jego temat warto napisać kilka słów, gdyż jest to kosz niezwykły. Po pierwsze jest ogromny (kiedy ma się niewiele ponad metr wzrostu, a tyle ma przeciętny przedszkolak, wszystko wydaje się ogromne), po drugie - kosz bywa pusty tylko przez 2 miesiące w roku (czyli w wakacje), i wreszcie po trzecie - kosz jest zawsze pełny (prezentów mikołajkowych dla naszych przedszkolaków, używanych ubranek, którymi wymieniają się rodzice naszych wychowanków w ramach świątecznej akcji „Dzieciątko dla dzieciątka”, psich smakołyków, które zbieramy dla podopiecznych schronisk dla zwierząt oraz… poduszek!!! Ot, taki samonapełniający się kosz…

  Zaraz potem informacja o włączeniu się Miejskiego Przedszkola w Sławkowie w akcję „Poduszka dla Maluszka” pojawiła się na stronie internetowej przedszkola, oficjalnej stronie Urzędu Miasta Sławkowa, stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w naszym mieście, której dyrektora Agnieszkę Wąs oficjalnie zaprosiliśmy do współpracy. O „Poduszce” w Sławkowie dowiedzieli się wszyscy. A gdyby jeszcze ktoś o niej nie słyszał – przeczytał w jednym z wydań Dziennika Zachodniego.

  Na efekt nie trzeba było długo czekać. Pierwszego dnia akcji do naszego zaczarowanego kosza trafiła pierwsza poduszka. A potem następne i następne… Dla zabawy, zachęty i promocji na przedszkolnej stronie uruchomił się prawdziwy licznik poduszek, a każdy, kto przyniósł do przedszkola poduszkę mógł zrobić sobie zdjęcie i znaleźć się wśród wyróżnionych „poduszkodawców”. A było ich wielu. Wśród nich Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. Jego poduszka w wyścigówki stała się obiektem pożądania wielu naszych przedszkolaków.

  I tak to już jest, że piękne inicjatywy jak magnes przyciągają kolejnych darczyńców. A tym, którzy pomagają, aż chce się pomagać. Nieoczekiwanie odwiedziła nas reprezentacja sławkowskiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, która ofiarowała na nasze konto aż 10 poduszek!!! Dzię – ku – je – my pani dyrektor Danucie Janik i opiekunowi Samorządu Uczniowskiego pani Sylwii Ziębie. A chwilę później w imieniu mieszkańców Sławkowa z rąk Rektora Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu -  prof. Michała Kaczmarczyka 14 poduszek przyjął pan burmistrz.

  No i policzyło się samo. Ubiegłoroczny poduszkowy rekord pobity. 53 poduszki!!!. Plus niewielka suma środków finansowych (bo przedszkolakom bliżej do podusi, niż do wielkich pieniędzy).

  Dziękujemy, że mogliśmy po raz drugi bawić się z Wami. Dziękujemy, że pomagacie nam uczyć maluchy, że jeśli ma się gorące serduszko, to musi ono bić dla innych.

  Do zobaczenia za rok:)

  W imieniu Dyrektora Miejskiego Przedszkola w Sławkowie Grażyny Jasicy oraz wszystkich przedszkolaków –

  - koordynator akcji „Poduszka dla Maluszka” w Sławkowie

  Aneta Adamczyk

  Zdjęcia z akcji w albumie fotograficznym

  Zapraszam:) 

  http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=289  

   

 • Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

  Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

   

  W naszym przedszkolu do wielkiej skarbonki wystawionej na holu wrzucać będziemy drobne monety: grosze, złotówki, te które czasem same wypadają z naszych portfeli lub zawieruszają się gdzieś między dziecięcymi zabawkami. Te, które po przyjściu ze sklepu zsypujemy w umówione miejsce...

  Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

  Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

   

  Akcja trwa tylko do 4 grudnia. Jak wielką Górę Grosza uda się usypać przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola w Sławkowie?

 • Kalendarze na rok 2016

  U wychowawczyń grup można już nabyć kalendarze ścienne na rok 2016, ze zdjęciem dziecka. Cena kalendarza 36 zł. W tym roku szata graficzna kalendarzy to "Warzywne pejzaże". Zapraszamy rodziców do zapoznania się z naszą propozycją. Zakup kalendarza jest oczywiście dobrowolny:) Rodziców, którzy chcą zakupić dodatkowe kalendarze prosimy o zgłoszenie tego faktu wychowawcy.

  Dla dzieci, które były nieobecne w dniu wykonywania zdjęć zostanie ustalona data ponownego przyjazdu firmy fotograficznej. Wkrótce podamy ją do państwa wiadomości.
   26 listopada godz. 12:00

 • Mikołaj się zbliża...

  ...dzieci się radują!!! Święty Mikołaj odwiedzi nasze przedszkolki 7 grudnia o godzinie 8:30. Śniadanie w tym dniu o godzinie 8:00. Konieczne jest zatem punktualne przyprowadzenie dzieci.

  Składka na paczkę mikołajkową wynosi 25 zł. Wartość paczki 30 zł (5 zł do każdej paczki dopłaca Rada Rodziców). Wpłat prosimy dokonywać u wychowawców grup w terminie do 16 listopada.

  Dziękujemy

 • Spotkanie z psychologiem

  Zapraszamy rodziców na spotkanie - prelekcję z psychologiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Będzinie na temat "Agresywne zachowania u dzieci w wieku przedszkolnym i formy ich przeciwdziłania". Spotkanie odbędzie się 3 grudnia (czwartek) o godzinie 16:00 w budynku Miejskiego Przedszkola.

 • Narodowe Święto Niepodlagłości

  Wiek 3, 4 i 5 lat nie przeszkadza naszym przedszkolakom, by uczyć się trudnej historii Polski. Doskonałą sytuacją dydaktyczną są dla nas obchody Narodowego Święta Niepodległości. W przeddzień 11 listopada najstarsze przedszkolaki przygotowują dla swoich młodszych kolegów uroczystą akademię patriotyczną. Zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego, usłyszymy Katechizm polskiego dziecka, Płynie Wisła, płynie. W ustach dzieci znane utwory nabierają nowego znaczenia. Dbamy, by dzieci XXI wieku pamiętały o przeszłości swojego narodu, bo jak pisał Kanclerz Jan Sariusz Zamoyski "Takie  będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie".

 • Baśniowa kapela i... "Tropiciele"

  Scenariusz przedstawienia pt. „Tropiciele” podejmuje aktualny każdego roku temat umierających kasztanowców, które atakuje przybyły z daleka szkodnik. Liliowy Bór z wyjątkową aleją tych dostojnych, pięknych drzew potrzebuje pomocy. Uczestnicząc w przedstawieniu dzieci ruszają na ratunek kasztanowcom wcielając się w role pająka, osy, nietoperza, wiewiórki i leśnych ptaków.

  Zwierzęta prześcigają się w pomysłach, aby ulżyć umęczonym drzewom, aż w końcu znajdują skuteczny środek. Scenariusz ma wciągającą dzieci fabułę, bawi i uczy w jaki sposób szrotówek niszczy drzewa i jak postępować z ich liśćmi, aby kasztanowce mogły żyć, kwitnąć i owocować. Jego realizacja na pewno także zaowocuje podniesieniem wiedzy ekologicznej dzieci oraz dobrymi emocjami w czasie pracy nad przedstawieniem. Piękne piosenki, które stanowią uzupełnienie przedstawienia zarówno w warstwie tekstowej, jak
  i muzycznej na długo zostają w pamięci. Dzięki temu wiedza zawarta
  w opowieści jest trwała. Zachęcamy do przeżycia z dziećmi niezapomnianej przygody w Liliowym Borze! Piszą twórcy Baśniowej Kapeli Dorota i Adam Szafraniec.

  W naszym przedszkolu do nabycia płyta ze słuchowiskiem. Cena 18 zł.

 • Pani Gama zaprasza...

  W piątek 30 października rozpoczynamy kolejny cykl spotkań z Panią Gamą. Artyści Filharmonii Śląskiej i studenci katowickiej Akademii Muzycznej przenosić bedą przedszkolaki w świat dźwięków i rytmu czyli w świat muzyki.

  Czy melodia lubi latać? A może woli pływać? Skąd wydobywają się dźwięki z puzonu? Jak zbudować muzykę? Dlaczego harfa ma tyle strun? Czy muzyka może się uśmiechać? Odpowiedzi na te i wiele innych muzycznych pytań znajdziemy z pewnością na spotkaniach z Panią Gamą!
  W kolejnym sezonie audycji muzycznych dla najmłodszych stopniowo będziemy odkrywać, z jakich elementów składa się muzyka. Poznamy też ciekawe instrumenty, na których grać będą zdolni, młodzi soliści, wychowankowie katowickiej Akademii Muzycznej.
  Sposób prowadzenia koncertów dostosowany jest do wieku słuchaczy.

  PROWADZENIE: REGINA GOWARZEWSKA
       BARBARA BADURA

  Harmonogram koncertów:

  Październik 2015
  O melodii unoszącej się jak jesienny liść na wietrze. Poznajemy flet poprzeczny.

  Listopad 2015
  Dźwięki stroją miny! Muzyka w teatrze.

  Grudzień 2015
  Żwawym krokiem w stronę świąt... razem z wiolonczelą.

  Styczeń 2016
  Zimowa przygoda z puzonem

  Luty 2016
  Budujemy muzykę w bajce o Piotrusiu i Wilku

  Marzec 2016
  Taneczne przeboje na jazzowo

  Kwiecień 2016
  Z harfą o wysokich, morskich falach i starym, mrocznym zamku

  Maj 2016
  Jakie kolory ma wiosna? I czy muzyka też może być kolorowa? Poznajemy obój.

  Czerwiec 2016
  Ile zwierząt zmieści się w kontrabasie?

   

 • Poduszka dla Maluszka po raz drugi w naszym przedszkolu. Pomaga nam Miejska Biblioteka Publiczna

   

   

  19 października - 20 listopada

  Miejskie Przedszkole w Sławkowie po raz II z radością przyłącza się do akcji charytatywnej Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu pod nazwą "Poduszka dla Maluszka"

  Akcja polega na zbieraniu poduszek - przytulanek, poduszek z motywami dziecięcymi (nowych) oraz pieniędzy na poduszki i prezenty mikołajkowe dla dzieci - pacjentów ze Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu i kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

  Biorąc pod uwagę fakt, że najmłodsi pacjenci powiatu będzińskiego również są leczeni w wyżej wymienionych, placówkach prosimy wszystkich wychowanków naszego przedszkola, ich rodziców, dziadków i wszystkich naszych przyjaciół o zaangażowanie się w akcję "Poduszka dla Maluszka".

  Na holu naszego przedszkola zostanie wystawiony kosz, do którego będziemy mogli składać poduszki oraz skarbonka na datki pieniężne. W tym roku poduszki można również zanosić do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławkowie.

  W ubiegłym roku udało nam się zebrać 40 poduszek!!! 

               

   

  W imieniu Organizatorów już dziś serdecznie dziękujemy, bo wiemy, jak wrażliwe serduszka mają nasze przedszkolaki i jak wielkie serca ich rodzice.

  Dodatkowe informacje znajdą państwo na stronie www.fundacjasccs.pl   www.poduszka.org

                

   

   

 • Makulatura potrzebna "od zaraz"

  W odpowiedzi na apel Zespołu Szkół im. Jana Pawła II Miejskie Przedszkole w Sławkowie podejmuje się zbiórki makulatury. Dochód z jej sprzedży przeznaczony zostanie na utrzymanie konia Lasera, który pomaga w rehabilitacji chorych dzieci w ramach hipoterapii, a który  znalazł już wielu przyjaciół w naszym mieście. Szczegóły akcji na www.zs.slawkow.pl

Wiadomości

Kontakt

 • Miejskie Przedszkole w Sławkowie
  ul. gen. Wł. Sikorskiego 10, 41-260 SŁAWKÓW
 • +48.32.2931564

Galeria zdjęć