Nawigacja

 • Raport ewaluacji wewnętrznej

  Zachęcamy Rodziców do zapoznania się z wynikami ewaluacji wewnętrznej przeprowadzonej w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie w roku szkolnym 2013/2014. Raport znajdziecie Państwo w zakładce "O przedszkolu"

 • Zawody sportowe

  „Najmłodsi na start”

   

  Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci

  i inne zainteresowane osoby,

  na zawody sportowe „Biedronek”,

  które odbędą się na boisku przy Zespole Szkół

  25 czerwca (środa) 2014 roku

  o godz: 10.30.

   

        Marta Rus i Danuta Szlęzak

   

 • Dzień Taty

  Szanownym Ojcom i Najukochańszym Tatusiom serdeczne życzenia z okazji ich święta składają przedszkolaki.

  Pół żartem - pół serio

 • Ogłoszony przez dyrektora Miejskiego Przedszkola w Sławkowie Konkurs fotogrficzny "Sławków oczami dziecka" został rozstrzygnięty.

  Podczas Pikniku Rodzinnego w naszym przedszkolu mieliśmy okazję obejrzeć przygotowaną przez panie Marzenę Stach i Martę Krzyszkiewicz galerię prac dzieci. Artystyczne wizje naszego miasta, wyeksponowane w przedszkolnym holu, nadal przykuwają uwagę przedszkolaków i odwiedzających nasze przedszkole rodziców, dziadków oraz gości.

  W tegorocznej - pierwszej - edycji konkursu wyróżniono i nagrodzono małych fotografów:

  • Michał Szymański 4 lata
  • Bartosz Sztyler 7 lat
  • Karolina Kolesińska 4 lata
  • Adrian Deluga 3 lata
  • Grzegorz Banyś 5 lat

   

  Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu. Pamiętajcie, że Sławków w oczach dziecka jest najpiękniejszy.

 • Zajęcia adaptacyjne

  W trosce o dobry start najmłodszych przedszkolaków, którzy edukację przedszkolną rozpoczną we wrześniu 2014 roku Miejskie Przedszkole w Sławkowie od kilku lat prowadzi zajęcia adaptacyjne.

  Tuż po śniadaniu podwoje naszego przedszkola otwierają się  przed kandydatami na przedszkolaków. Są w różnym wieku. Niektórzy nie skończyli jeszcze trzech lat, inni mają już pięć. Łączy ich jedno: po raz pierwszy przestępują próg przedszkola. Ciekawi je wszystko. Szatnia, kolorowe szafki, drzwi do sal zabaw z emblematami i nazwami grup, a przede wszystkim zabawki (w zasadzie takie same jak w domu, ale jakże inne - takie nie z tego świata).

  Zajęcie, które dzieciom i rodzicom proponuje nauczycielka zawiera zwykle elementy autoprezentacji, integracji z grupą, zabaw ruchowych przy muzyce. Kiedy dzieci już swobodnie bawią się w sali odpowiada na pytania rodziców, rozwiewa wątpliwości, podpowiada sprawdzone rozwiązania najczęstszych problemów.

  Z zajęć adaptaycjnych wszyscy wychodzą bogatsi o nowe doświadczenie. 1 września nie będzie już pierwszym dniem w przedszkolu. Intencją nauczycieli jest, by dzieci chętnie wróciły do miejsca, które poznały i pań, które na nie czekają.

 • Piknik Rodzinny

  Jeśli na Piknik Rodzinny, to tylko do Miejskiego Przedszkola w Sławkowie.

  W czwartkowe popołudnie przedszkolny plac zabaw zamienił się w prawdziwy  piknikowy ogród. Liczba gości - przedszkolaków (obecnych, byłych i przyszłych) oraz ich rodziców przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Czyżby miłe wspomnienia z ubiegłorocznej imprezy? A może zaufanie rodziców i świadomość, że dzieci będą bawić ich własne panie? Wszystkim, którzy poszukują odpowiedzi na to pytanie podajemy przepis na dobrą zabawę: 

  • Atrakcje, atrakcje i jeszcze raz atrakcje. Samodzielne dekorowanie ciasteczek i babeczek, które następnie można spałaszować, malowanie twarzy (mamy naszych przedszkolaków to prawdziwe artystki, najmodniejsze trendy, artykuły plastyczne najwyższej jakości oraz cierpliwość i wspaniały kontakt z dzieckiem, pozwoliły na stworzenie prawdziwych arcydzieł na buziach maluchów, fabryka magicznych kul (z pozoru niepotrzebne zabawki z jajek niespodzianek otrzymały nowe życie), warsztaty plastyczne - malowanie odlewów gipsowych na długie minuty pochłonęło gromadę przedszkolaków i było miłą alternatywą dla zabaw ruchowych, loteria - cieszące się niesłabnącą popularnością losy - emocje, trzęsące się rączki przebierające w pudełku z losami i wylosowane... uszka króliczka (a miały być kajdanki) więc jeszcze raz do kolejki - może tym razem się uda.
  • smaczne jedzonko i napoje - bigosik ugotowany przez przedszkolne panie kucharki, domowe ciasta upieczone przez nasze kochane mamy i babcie oraz popcorn ufundowany przez pana Burmistrza Bronisława Goraja. Dobrej zabawie musi towarzyszyć dobre jedzenie. Ten staropolski zwyczaj jest w naszym przedszkolu przestrzegany na co dzień i od święta.
  • gry i zabawy angażujące wszystkie dzieci - mega gra planszowa, która robi wrażenie samym rozmiarem, a możliwość chodzenia w butach po planszy(!!!) przyprawia o zawrót głowy, mowa o "Wszędobylu" - grze promocyjnej Powiatu Będzińskiego, emocjonujące konkurencje sportowe (wyścigi w workach, wyścigi "z jajkiem na łyżce", kręcenie hula - hop). Zgodnie ze świętą zasadą dobrej zabawy nikt nie odszedł bez nagrody.
  • wspaniała muzyka - za użyczenie sprzetu nagłaśniajacego dziękujemy dyrektorowi MOK panu Dariuszowi Taborkowi i jego pracownikom  panu Konradowi i panu Marcinowi
  • Goście specjalni - Ochotnicza Straż Pożarna z komendantem Pawłem Jakubowskim efektownym wjazdem na sygnale rozpoczęła pokaz umiejętności naszych dzielnych strażaków, a lanie wody wzbudziło sensację wśród małych synków i dużych tatusiów, Formacja Ogniowa O'PAL - czarodzieje produkujący bańki mydlane, balonikowe zwierzątka i zabawiający nasze dzieci chustą animacyjną. Za zasponsorowanie grupy dziękujemy Wicestaroście Będzińskiemu panu Rafałowi Adamczykowi, Smok Będuszek - pokochał nasze przedszkole i za sprawą Starostwa przyjeżdża podać nam swoją wielką łapę kolejny już raz - na pewno nie ostatni.
  • I... wielki finał!!! Sławkowscy paralotniarze zrzucający z nieba cukierki!!! Wielkich finałów się nie komentuje. Po wielkich finałach pozostaje już tylko zachwyt.

   

  Podsumowując: tylko zaangażowanie wielu osób kochających dzieci i pragnących dać im radość, pozwala na zorganizowanie dwugodzinnej imprezy plenerowej, gdzie w każdej sekundzie jej trwania słychać śmiech maluchów.

  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za okazaną nam pomoc. Na kolejny Piknik Rodzinny przedszkole zaprasza już za rok. Tymczasem zajrzyjcie do naszego albumu fotograficznego:)

 • Festyn Rodzinny MOK

   

    W piątek, 6 czerwca  br., na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Sławkowie odbył się festyn rodzinny w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny 2014 r. Otwarcia dokonał burmistrz miasta Bronisław Goraj, pod którego patronatem festyn się odbywał. Dzieci, młodzież oraz dorosli wspólnie bawili się od godz. 16 do 20. Organizatorami tegorocznego święta byli: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Kultury, Miejskie Przedszkole i Rada ds. Rodziny w Sławkowie.

   Część artystyczna, tym razem w wykonaniu przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola w Sławkowie, cieszyła się dużym uznaniem wśród  zgromadzonych. Można było podziwiać pokazy taneczne - jak również popisy wokalne przedszkolaków, którym "kibicowała" i towarzyszyła dyrekcja w osobach :
  Grażyny Jasicy i Bożeny Szygulskiej oraz grono pedagogiczne sławkowskiego  przedszkola. Dodatkową atrakcją festynu były pokazy szkółki bokserskiej oraz występ grupy tanecznej z Akademii Tańca "La Cultura", których spotkania odbywają się w MOK. Impreza przeplatana była różnorodnymi konkursami, zabawom nie było końca. Nawet pogoda okazała się tego dnia dla organizatorów bardzo łaskawa. Dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych pracownicy MOK przygotowali i przeprowadzili wiele konkursów m.in. wiedzy, taneczne, sprawnościowe; oczywiście z... nagrodami dla wszystkich uczestników. Każdy mógł coś dla siebie wybrać  i oczywiście wygrać. Także dorośli.  

    Nagrody wręczali: burmistrz miasta Sławkowa Bronisław Goraj, przewodniczący Rady Miejskiej w Sławkowie Paweł Sobieszek, przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Sławkowie Jadwiga Szewczyk, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławkowie Ewa Niewiara oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie Dariusz Taborek. Podczas festynu pracownice MOPS częstowały uczestników imprezy pizzą oraz zapiekankami  ufundowanymi przez burmistrza miasta Sławkowa Bronisława Goraja.

    Organizatorzy dziękują wszystkim za wspólną zabawę i bardzo miłą atmosferę i zapraszają na kolejne imprezy kulturalne.

  Tekst MOK: Sławków

   

   

   

 • Bezpieczne wakacje

  W trosce o bezpieczeństwo naszych podopiecznych, jak co roku zaprosiliśmy do przedszkola funkcjonariusza Komisariatu Policji w Sławkowie.

  Przyjaciel naszych przedszkolaków  pan Michał Ziarnik zapoznał zgromadzone na holu przedszkolnym dzieci z niebezpieczeństwami czyhającymi na nie podczas wakacji. Począwszy od bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, poprzez zagrożenia wynikające ze spędzania wolnego czasu nad rzekami i jeziorami, przygodne kontakty z nieznajomymi i groźnymi zwierzętami, na utrwaleniu numerów alarmowych kończąc. Z doświadczenia wiemy, jak głęboko zapadają w dziecięce serduszka rady i wskazówki, które otrzymują od osób znaczących. I tym razem jesteśmy przekonani, że dobrze przyczyniamy się do zapewnienia naszym wychowankom bezpiecznych wakacji, gdziekolwiek będą je spędzać.

 • Cała Polska Czyta Dzieciom

  Miejskie Przedszkole w Sławkowie od wielu lat nieprzerwanie bierze udział w ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Liderem akcji jest w naszym przedszkolu pani Danuta Szlęzak

  XIII Tydzień Czytania Dzieciom trwa w tym roku od 1 do 8 czerwca. Pamiętać jednak należy, że jest to swego rodzaju ukoronowanie całorocznego pięknego zwyczaju czytania dzieciom "...codziennie. 20 minut dziennie".

  W naszym przedszkolu wspólne czytanie miało miejsce 4 czerwca kiedy to zaproszeni goście w osobach Burmistrza Miasta Bronisława Goraja, Wicestarosty Będzińskiego Rafała Adamczyka, Dyrektora Deutsche Bank Edyty Husarz, policjanta Michała Ziarnika oraz mamy naszego przedszkolaka pani Anny Deluga czytali maluchom wiersze i opowiadania.

  Finał akcji będzie miał miejsce 6 czerwca, a dla starszaków czytać będą Monika Tomaszewska, Janusz Mróz, Iwona Redel, Janusz Flasza, Strażnik miejski  Paweł Trzcionkowski oraz  strażak Paweł Jakubowski.

  Przedszkolaki przyzwyczajone do codziennego kontaktu z książką z uwagą wysłuchały  wybranych dla nich bajek, a dorosłym podziękowały uśmiechem i piosenką.

   

   

 • Dzień Dziecka

  W naszym przedszkolu wielkie świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęliśmy już w piątek 30 maja.

  Na holu przedszkolnym odbyła się bowiem dyskoteka. Tańce i zabawy ruchowe przy muzyce zawsze sprawiają radość naszym przedszkolakom. "Kaczuchy", "Taniec przyklejaniec", "pociągi' i "niteczki", to tylko niektóre z zabaw jakie odbywały się tego dnia w przedszkolu.

  Dyskoteka miała swoje kontynuacje w salach przedszkolnych, gdzie na dzieci czekał również słodki poczęstunek.

  Dzień skończył się również na słodko. Maluchy i starszaki wychodząc z przedszkola z tabliczką Milki i Mambą z pewnością nie dadzą zapomnieć swoim bliskim,
  że 1 czerwca jest Dzień Dziecka.

   

 • Piknik Rodzinny

  Piknik Rodzinny w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie odbędzie się 5 czerwca (czwartek) w godzinach 17.00 - 19.00.

   

  Jak co roku zapraszamy dzieci i rodziców do wspaniałej zabawy.
  Czekają na was:

  • loteria fantowa
  • malowanie twarzy
  • dekorowanie babeczek
  • konkurencje sportowe "na wesoło"
  • mega gra planszowa
  • słodkie przekąski i napoje
  • specjały kuchni przedszkolnej
  •  

  Aatrakcją Pikniku będzie w tym roku Formacja Ogniowa O' PAL, która zaprezentuje pokaz baniek mydlanych, a także spektakularny wjazd Ochotniczej Otraży Pożarnej.

  Czekamy na Was:)

   

 • Zajęcia adaptacyjne

  Dyrekcja i nauczyciele Miejskiego Przedszkola w Sławkowie zapraszają dzieci, które rozpoczną edukację przedszkolną w roku szkolnym 2014/2015 na zajęcia adaptacyjne.

  Zajęcia odbywać się będą:

  10. 06. (wtorek) o godz. 9.30 

  11. 06. (środa) o godz. 9.30.

  Serdecznie zapraszamy nowoprzyjęte przedszkolaki i ich rodziców.

 • Konsultacje dla rodziców

  Wychowawcy grup dzieci, które kończą edukację przedszkolną zapraszają rodziców na konsultacje  dotyczące podsumowania diagnozy końcowej oraz informacji o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

   

   

 • Od przedszkolaka do olimpijczyka

  VIII Międzywojewódzka Olimpiada Sportowa "OD PRZEDSZKOLAKA DO OLIMPIJCZYKA" w Bukownie jest kolejną, z której nasze przedszkole wraca z medalami i pucharem.

  Nasi tegoroczni reprezentanci to grupa "Motylki" pod opieką pani Doroty Bagińskiej i "Pszczółki" z paniami Moniką Kudła i Anną Flasza.

  Konkurencje drużynowe, takie jak: sztafeta z szarfami, skaczące piłki, rzut woreczkiem do celu, piłka w tunelu, skok w dal doliczany czy tor przeszkód pokazały, że mali zawodnicy ze Sławkowa należą do najszybszych i najzręczniejszych. Skaczą najdalej, rzucają najcelniej, a w koncentracji na zadaniu i determinacji w dążeniu do wyznaczonego celu nie mają sobie równych. 

  III miejsce - "Motylki" i VI miejsce "Pszczółki". Gratulacje i gromkie owacje, a przygotowania do kolejnej olompiady Sławków zaczyna już dzisiaj:)

 • Dzień Ziemi

  Dnia 29 kwietnia wszystkie przedszkolaki spotkały się na holu, by porozmawiać o potrzebie sadzenia drzew na Ziemi i sposobach obrony naszej planety przed grożącymi jej niebezpieczeństwami.

  Dzieci z grupy Kotki i Tygryski wraz z wychowawczyniami panią Anną Cebo i panią Beatą Pietrzyk przedstawiły krótki program artystyczny, którego motywem przewodnim była nasza piękna, zielona Ziemia. Mali artyści złożyli obietnicę, że "...będą chronić pola i łąki, dbać o zwierzęta i rośliny, sadzić młode drzewa, by Ziemia nadal istniała i swoim wyglądem wszystkim Raj przypominała..."

  Na zakończenie wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz o potrzebie sadzenia drzew "...bo zielone listki mają i do tego tlen nam dają..." i udały się na plac przedszkolny, gdzie zasadziły cebulki kwiatów, sadzonki krzewów i ozdobne drzewka - mając w pamięci fragment wierszyka "...niech każdy posadzi choć jedno drzewko i podleje je konewką..."

  Za kilka tygodni z maleńkich sadzonek wyrosną piękne kwiaty i krzewy, które będą ozdabiać nasz ogród i cieszyć oczy.

  Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za wsparcie naszej akcji.

   

   

 • Procedura rekrutacji obowiązująca w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie

    PROCEDURA REKRUTACJI

   OBOWIĄZUJĄCA W  MIEJSKIM PRZEDSZKOLU W SŁAWKOWIE

   

     § 1

  Postanowienia wstępne

  1. Do przedszkola publicznego przyjmowane są dzieci w wieku 3-6 lat po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

  2. O miejsce w publicznym przedszkolu mogą ubiegać się również dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

  3. Przedszkola publiczne prowadzą rekrutację w oparciu o zasadę powszechnej dostępności.

  4. Rekrutacja do przedszkola na kolejny rok szkolny odbywa się w ściśleokreślonym terminie podanym do wiadomości zainteresowanych w sposób zwyczajowo przyjęty.

  5. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola Rodzic/Opiekun prawny dziecka winien pobrać z placówki, wypełnić i złożyć w wyznaczonym terminie do Dyrektora przedszkola.

  6. W przypadku większej ilości wniosków niż dostępnych w przedszkolu miejsc, postępowanie rekrutacyjne przebiega w dwóch etapach, a wnioski o przyjęcie kandydata rozpatruje Komisja Rekrutacyjna, powoływana przez Dyrektora.

  7. Informacji na temat terminów, warunków rekrutacji i dokumentów, które Rodzic/Opiekun prawny winien złożyć wraz z wnioskiem o przyjęcie - udziela Dyrektor, lub umieszcza w ogólnie dostępnym miejscu.

   

         § 2

  1. Wychowanie przedszkolne wMiejskim Przedszkolu w Sławkowie obejmuje dzieci w wieku od 3 do 6 lat, zamieszkałe na obszarze Gminy Sławków.

  2. Pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkola ma dziecko w wieku pięciu lat, które obowiązane jest odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.

  3. W przypadku dzieci pięcioletnich zamieszkałych w obwodzie Przedszkola, kryteria zawarte w § 2 punktach 4 i 9 nie mają zastosowania.

  4. W przypadku, gdy liczba dzieci zgłoszonych, spełniających warunek zawarty w pkt. 1 jest większa niż liczba miejsc, którymi dysponuje przedszkole, w pierwszym etapie rekrutacji mają zastosowanie następujące kryteria:

   

  KRYTERIUM

  DOKUMENT POŚWIADCZAJĄCY

  a)

  wielodzietność rodziny kandydata (troje i więcej dzieci);

  Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata, wzór oświadczenia stanowi ZAŁĄCZNIK NR 1 do procedury.

  b)

  niepełnosprawność kandydata;

  Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.),

  c)

  niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;

  Orzeczenie o niepełnosprawności

  d)

  niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

  Orzeczenie o niepełnosprawności

  e)

  niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

  Orzeczenie o niepełnosprawności

  f)

  samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;

  Prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie (ZAŁĄCZNIK NR 2) o samotnym wychowywaniu dziecka,

  g)

  objęcie kandydata pieczą zastępczą.

  Dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 135, ze zm.);

   

  5. Powyższe kryteria mają jednakową wartość wyrażoną wielkością 20 punktów każde.

  6. Rodzic/Opiekun prawny składa wymagane oświadczenia pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, umieszczając w oświadczeniu klauzulę o następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.”

  7. Wymienione dokumenty Rodzic/Opiekun Prawny kandydata, składa w formie potwierdzonych przez siebie za zgodność z oryginałem kserokopii .

  8. W przypadku, gdy po zakończeniu pierwszego etapu rekrutacji przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, przeprowadzona zostaje rekrutacja uzupełniająca według pięciu kryteriów dodatkowych.

  9. Kryteria uzupełniające wraz z dokumentami potwierdzającymi są punktowane w sposób następujący :

   

   

  KRYTERIUM

            DOKUMENT 

           POŚWIADCZAJACY     

  a)

  Rodzina objęta opieką MOPS lub nadzorem Kuratora Sądowego

    4 pkt.

  Decyzja MOPS, prawomocny wyrok sądu w sprawie ustanowienia kuratora

   

  b)

  Dzieci które w roku poprzednim po przeprowadzeniu procesu rekrutacji nie zostały przyjęte do przedszkola

  12 pkt.

  Protokół rekrutacji

   

   

   

   

  c)

  Oboje rodzice pracujący

  20 pkt.

   Zaświadczenia o zatrudnieniu (Art. 20t.1, ppkt. 2) UoSO)

   

  d)

  Rodzeństwo dziecka uczęszczającego do przedszkola

  5  pkt.

   

   

   

  e)

  Dzieci ze wskazaniem z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej o konieczności objęcia edukacją przedszkolną

   5 pkt.

  Opinia Poradni Psychologiczno Pedagogicznej

   

  10. Wskazanych w punkcie 4 i 9 kryteriów rekrutacji, nie stosuje się w przypadku kandydatów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność.

  11. W przypadku, gdy po przeprowadzeniu drugiego etapu rekrutacji, przedszkole dysponuje mniejszą ilością miejsc, niż kandydatów, którzy otrzymali taką samą ilość punktów uprawniających do przyjęcia, Komisja ustali i zastosuje kryteria pomocnicze.

  12. W przypadku, gdy po przeprowadzeniu drugiego etapu rekrutacji placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami, do przedszkola mogą zostać przyjęte dzieci zamieszkałe poza obszarem gminy Sławków oraz w szczególnych przypadkach dzieci które ukończyły 2,5 roku.

  13. Rekrutację uzupełniającą Dyrektor przedszkola przeprowadza do dnia 31 sierpnia bieżącego roku.

  14. Dzieci cudzoziemców  są przyjmowane na takich samych zasadach jak dzieci polskie.

  15. O przyjęciu dziecka do publicznego przedszkola w trakcie trwania roku szkolnego decyduje Dyrektor.

  16. Rodzice dzieci przyjętych do przedszkola, corocznie, przed rozpoczęciem rekrutacji w terminie do 28 lutego - składają deklarację o woli kontynuowania wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym. Brak złożonej deklaracji jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu ZAŁĄCZNIK NR 3 do procedury.

       § 3

  1.Podstawą zgłoszenia dziecka do przedszkola jest prawidłowo wypełniony i złożony w terminie "Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola", który stanowi ZAŁĄCZNIK NR 4 i ZAŁACZNIK NR 5(Oświadczenie potwierdzające miejsce zamieszkania i zameldowania) do procedury.

  2.Wniosek winien zawierać następujące dane :

  a)

  imię, nazwisko, datę urodzenia oraz numer PESEL kandydata, a w przypadku braku numeru PESEL – serię i numer paszportu lub innego
  dokumentu potwierdzającego tożsamość;

  b)

  imiona i nazwiska rodziców kandydata;

  c)

  adres miejsca zamieszkania rodziców i kandydata;

  d)

  adres poczty elektronicznej i numery telefonów rodziców kandydata-
  służące zapewnieniu szybkiego kontaktu – o ile rodzic/opiekun nie posiadają

   

   

  e)

  dane dotyczące deklarowanego czasu pobytu dziecka w przedszkolu,
  korzystania z posiłków oraz inne istotne informacje o kandydacie.

        

  3.Wszystkie informacje udostępnione przez Rodzica/ Opiekuna prawnego zawarte we wniosku, zgodnie z przepisami ustawy podlegają ochronie.

  4.Rekrutację dzieci do przedszkola prowadzi się co roku według ustalonego przez Organ Prowadzący harmonogramu:

  a)

   

   

  b)

  O1.III.-31.III.

   

   

  01. IV.-04.IV.

   

   

   

   

   

   

  -

  Przedszkole wydaje i przyjmuje od rodziców, wypełnione wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola;

  Komisja rekrutacyjna sprawdza złożone dokumenty pod względem formalnym - wystawienie list zakwalifikowanych  i nie zakwalifikowanych wniosków;

   

  c)

  07.IV.- 24.IV.

  -  

  Komisja rekrutacyjna  dokonują kwalifikacji dzieci;  

  d)

      30.IV.  

  -

   

  Komisja rekrutacyjna  przedszkola wywiesza imienne listy dzieci przyjętych oraz listy dzieci nieprzyjętych;

   

  5.Lista dzieci nieprzyjętych staje się automatycznie listą rezerwową. Dzieci z tej listy w pierwszej kolejności przyjmowane są w przypadku zwolnienia się miejsca.

   

   

   

   

   

      § 4

  POWOŁANIE  I  PRZEBIEG  PRACY KOMISJI  REKRUTACYJNYCH

   

  1.Dyrektor  placówki zarządzeniem wewnętrznym powołuje komisję rekrutacyjną i wyznacza przewodniczącego.

  2.W skład komisji rekrutacyjnej wchodzą:

  przewodniczący

  -

  wicedyrektor

  członkowie

  -

  -

  -

  -       

  dyrektor przedszkola

  przedstawiciel Rady Pedagogicznej

  pracownik administracji i obsługi

  przedstawiciel organu prowadzącego

   

  3.Członków komisji rekrutacyjnej obowiązuje tajemnica pracy komisji i przestrzeganie ustawy o ochronie danych osobowych.

  4.Komisja rekrutacyjna pracuje w oparciu o:

  • imienny wykaz zgłoszonych dzieci z podziałem na grupy wiekowe,

  • listę przyjętych kryteriów wraz z punktacją,

  • złożone wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi,

  • wykaz ulic znajdujących się w obwodzie przedszkola,

  • możliwości organizacyjne placówki (liczbę miejsc w oddziałach).

   5.Do zadań Komisji należy:

   1. ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości, w ogólnie dostępnym miejscu imiennej listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ze wskazaniem ilości punktów, jakie otrzymali kandydaci w wyniku rekrutacji; Lista winna zawierać datę jej upublicznienia oraz podpis przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej.

   2. sporządzenie protokołu postępowania rekrutacyjnego;

    6.Rodzicom/Opiekunom prawnym, których dzieci nie zostały przyjęte do przedszkola przysługuje prawo do ubiegania się o uzasadnienie decyzji Komisji w terminie 7 dni od dnia udostępnienia list do publicznej wiadomości;

    7.Przewodniczący Komisji przygotowuje uzasadnienie w ciągu 5 dni od daty wpływu wniosku, zawierając w nim w nim przyczyny odmowy oraz najniższą liczbę punktów, która uprawniała kandydata do przyjęcia oraz liczbę punktów, jaką kandydat uzyskał w wyniku rekrutacji.

    8.Rodzic/Opiekun prawny może złożyć do Dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia. Dyrektor rozstrzyga odwołanie w terminie 7 dni.

    9.Na rozstrzygnięcie Dyrektora Rodzicowi przysługuje prawo złożenia skargi do sądu administracyjnego.

    10.Przewodniczący komisji rekrutacyjnej odpowiedzialny jest za:

   3. organizację pracy komisji rekrutacyjnej

   4. przestrzeganie zasad i kryteriów rekrutacji

   5. przygotowanie dokumentacji dla członków komisji

   6. prawidłowość sporządzenia dokumentacji z prac komisji rekrutacyjnej,w tym:

  • protokołu z posiedzenia komisji rekrutacyjnej,

  • przygotowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola, w tym list dzieci nieprzyjętych dla Organu Prowadzącego,

  • przygotowanie uzasadnień odmowy przyjęcia dziecka w terminie 5 dni od dnia złożenia wniosku.

             § 5

      Ustalenia końcowe

   

  1.Rodzice /opiekunowie/, którzy z różnych względów rezygnują z przyznanego miejsca w przedszkolu, zobowiązani są niezwłocznie powiadomić o tym Dyrektora placówki.

  2.Dane osobowe kandydatów zgromadzone podczas postępowania rekrutacyjnego przechowywane są do końca okresu, w których dziecko korzysta z wychowania przedszkolnego, natomiast dane kandydatów nieprzyjętych przechowywane są przez okres jednego roku, za wyjątkiem sytuacji złożonej do sądu skargi na rozstrzygnięcie dyrektora, zakończonej prawomocnym wyrokiem.

Wiadomości

Kontakt

 • Miejskie Przedszkole w Sławkowie
  ul. gen. Wł. Sikorskiego 10, 41-260 SŁAWKÓW
 • +48.32.2931564

Galeria zdjęć