Nawigacja

 • II Koncert kolęd

  II Koncert kolęd w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie był szczególny z wielu względów.

  Po pierwsze odbył się w przedszkolnej sali zabaw. Miejscu ciepłym, kolorowym i przytulnym. W niczym, zatem, nie przypominającym klimatu sal koncertowych. Po drugie wzięli w nim udział szczególni goście. Nie lubią mówić o sobie artyści, ale to miano pasuje do nich najlepiej: Pani Wioletta Chajduk - mama Marcela z grupy "Sowy" wykonała solowo popularne kolędy w dynamicznych aranżacjach, zachęcając do wspólnego śpiewania i zabawy dzieci i dorosłych. Pani Ewelina Grzyb - mama Konstancji z grupy "Biedronki" zagrała dla nas na klarnecie, a jej ośmioletni syn Leon - zaledwie ubiegłoroczny absolwent naszego przedszkola zaprezentował kolędy "Lulajże Jezuniu" i "Gdy Śliczna Panna" grając na flecie. Wykonawcom akompaniowała na pianinie pani Małgorzata Kostka, która tradycyjnie wspiera nas w naszym kolędowaniu. Chórek pracowników przedszkola zasiliły w tym roku panie Iwona Redel - mama Noemi z grupy "Misie" i pani Agnieszka Grudzińska - mama Olka z grupy "Wiewiórki". Akompaniujący nam akordeonista pan Tadeusz Kańczuga i pani Małgorzata Kostka sprawili, że kolędy rozbrzmiały gromko w całym przedszkolu. I wreszcie... szczególna publiczność. W tym roku bowiem dedykowaliśmy koncert emerytowanym pracownikom sławkowskiego przedszkola. Niektórzy nie pracują już od 5 inni od 10, a jeszcze inni od 15 lat. Pomimo upływającego czasu darzą dawne miejsce pracy niegasnącą sympatią. Umożliwienie spotkania we wspólnym gronie przyjęli z radością. Szczególnie serdecznie widownia przyjęła występy najmłodszych artystów. Dzieci z grupy "Sowy" pod opieką pań Anny Cebo i Marty Krzyszkiewicz zaprezentowały uroczą, zimową inscenizację, a wychowankowie pań Doroty Machery i Beaty Pietrzyk zagrały na bum - rurkach kolędę niespodziankę, w której słuchacze bez trudu rozpoznali "Wśród nocnej ciszy" oraz utwór "Sto lat".

  Koncert w Przedszkolu zakończył piękny okres kolędowania. Dyrektor Miejskiego Przedszkola pani Grażyna Jasica składając noworoczne życzenia, życzyła wszystkim, by tak radosna atmosfera towarzyszyła nam przez cały rok, a prowadząca koncert Pani Aneta Adamczyk zdradziła sekret, że najpiękniejsze pomysły rodzą się nie w głowach, a w sercach. Możecie nam wierzyć - dźwięki II Koncertu kolęd popłynęły prosto z serca.

 • Dzień Babci i Dziadka

  Z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i uśmiechu na twarzach oraz aby w oczach Szanownych Państwa zawsze jaśniała miłość do dzieci i wnuków

  Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie Miejskiego Przedszkola

 • Pielęgnujemy tradycje

 • Nowy Rok 2015

  Witamy naszych Przedszkolaków oraz ich Rodziców w Nowym Roku 2015!!!

  Życząc Wam wszystkiego, co najlepsze zpraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej:)

 • Bal karnawałowy

  19 stycznia w naszym przedszkolu odbędzie się bal karnawałowy.          

 • Grudniowe Akcje Charytatywne

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do dorocznych akcji charytatywnych naszego przedszkola.

  W ramach Dnia życzliwości - zbiórki żywności dla zwierząt - zebraliśmy kosz suchej karmy, konserw mięsnych dla psów i kotów, kocyki, środki pięlęgnacji dla zwierząt, a nawet nowe legowisko:) Serdecznie dziękujemy przyjaciołom czworonogów.

  Akcja Góra Grosza przyczynia się do opróżniania Waszych skarbonek i portfeli z wycofywanych z obiegu monet, wspierając sporymi sumami działalność rodzinnych domów dziecka i wiosek dziecięcych. Zbraną kwotę ujawnimy po przeliczeniu góóóry grosza i zatwierdzeniu protokołu zbiórki. A usypywacze góry niech już czekaja na ogłoszenie nowej edycji zbiórki. Pamiętajcie, że ziarnko do ziarnka...

  Dzieciątko dla Dzieciątka, to zbiórka darów dla naszych wychowanków. Słodycze, którymi dzielą się nasze przedszkolaki ze swoimi potrzebującymi przyjaciółmi stają się jeszcze słodsze, a za małe ubranka otrzymuja "drugie życie". Doceniamy Państwa starania, by były to ubranka czyste (wyprane i wyprasowane), a wiele z nich nosi jescze metki. W tym roku z Państwa inicjatywy pojawiły się również mydełka Fa. To wspaniały pomysł!!!

  Nowością była dla nas akcja Poduszka dla Maluszka. W jej wyniku zebraliśmy 19 poduszek i kwotę 46 zł, które zostały przekazane dla małych pacjentów szpitali w Oświęcimiu i Zabrzu. W tym roku zamierzamy również przyłączyć się do akcji:)

  Serdecznie dziękujemy rodzicom, dziadkom oraz wszystkim artystom, którzy wsparli swoimi wytworami Kiermasz Świąteczny. Wykonane przez dzieci, nauczycielki, panie woźne, etc, etc arcydzieła sprzedane zostały za kwoty o wartości symbolicznej, a uzyskane środki zawsze służą potrzebom naszego przedszkola.

Wiadomości

Kontakt

 • Miejskie Przedszkole w Sławkowie
  ul. gen. Wł. Sikorskiego 10, 41-260 SŁAWKÓW
 • +48.32.2931564

Galeria zdjęć