Nawigacja

 • Turniej Jednostek Samorządowych

  12.02.2016

  Reprezentacja Miejskiego Przedszkola w składzie: Anna Cebo, Dorota Bagińska, Danuta Szlęzak, Dorota Pietrzyk, Magdalena Mrozowska, Aleksandra Niejadlik i Dorota Maj zajęła III miejsce w Turnieju Jednostek Samorządowych.

  Rywalizacja odbyła się 12 lutego na hali sportowej sławkowskiego Zespołu Szkół, który jest równocześnie pomysłodawcą i gospodarzem imprezy.

  Konkurencje sportowe, w tym: rzut "dokumentem" do kosza, sztafeta z wężem strażackim i PRĄDOWNICĄ (nowych słów uczymy się przez całe życie, nie tylko w wieku przedszkolnym), wyścigi z gazetami "pod wiatr" czy rzut woreczkiem do obręczy, dostarczyły zawodnikom i kibicom (naszym przedszkolakom, które machały czym popadło i krzyczały wniebogłosy, i nikt im tego wreszcie nie zabraniał) dreszczyku emocji, będąc zarazem doskonałą sesją śmiechoterapeutyczną.

  Wyścigi na szczudłach - sztandarowa konkurencja przedszkolna - ukazała, że mały może więcej, a duzi (potężni, zwaliści) strażacy nie wszędzie wiodą prym;)

  Na 7 startujących drużyn: Urząd Miasta, Szkoła Podstawowa, Zespól Szkół, Policja, Straż Pożarna, MOPS i my - III miejsce dla Przedszkola to doskonały wynik!!!. Gratulacje dla naszych "Brązek".

  W tegorocznej edycji Turnieju Zespół Szkół oddał koszulki Grupy Trzymającej Władzę drużynie Szkoły Podstawowej. Brawa dla zwycięzców!!!

  Pragniemy przypomnieć, iż nie tak dawno temu to Przedszkole z dumą nosiło koszulki liderów (zapewniając sobie zwycięstwo w spektakularnej konkurencji "przeciąganie liny", w której "przeciągnęłyśmy" POLICJANTÓW!!!).

  Wierzymy, że każdy kolejny Turniej przybliża nas do odzyskania tytułu Grupy Trzymającej Władzę.

  Dziękujemy Organizatorom za wspaniałą zabawę, rywalom za sportową grę, a kibicom za gorący doping.

  autor: Aneta Adamczyk

  (kibic)

   

   

 • Z przedszkolakami ręka w łapę

  11.02.2016

  Antoś, Czekolada, Eli, Lola i Zoja odwiedzili dziś nasze przedszkole. Psi profesorowie - owczarki australijskie, razem ze swoimi opiekunami Dorotą Rybacką, Kariną Wilk i Dariuszem Janiszewskim są wolontariuszami Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami Nadzieja na Dom.

  Co to jest schronisko? Kto w nim mieszka? Na czym polega adopcja? Tego nasze przedszkolaki dowiedziały się w trakcie pierwszego modułu zajęć.

  Jakich reguł należy przestrzegać witając się z psem? Co sprawia mu przyjemność, a co może wystraszyć? - sprawdziły nawiązując piękną relację z nowopoznanymi przyjaciółmi.

  Jak bawić się z psiakami? Jakie znają sztuczki i czym nas zaskoczą? Nauczyły się w trakcie pokazu psich umiejętności.

  Trwające niewiele ponad pół godziny spotkania wprowadziły nasze przedszkolaki w zupełnie nowy świat. Świat miękkiej, pachnącej sierści, ciepłego języka i wilgotnego noska. Świat, który dla grup przedszkolnych pozostawał do tej pory zamknięty...

  Jak podkreślają opiekunowie naszych psiaków akcja "Ręka w łapę" ma za zadanie rozbudzić w najmłodszym pokoleniu empatię  i wrażliwość oraz nauczyć dzieci, że zwierzę to istota żywa, która też czuje i należy jej się szacunek. Pies może być najlepszym kompanem aktywnego i ciekawego spędzania wolnego czasu, z którym możemy iść przez świat "ręka w łapę"!

  Przedszkolaki serdecznie dziękują za wizytę.

  Mamy nadzieję na kolejne spotkanie.  

  Autor: Aneta Adamczyk

   

   

 • Informacja Dyrektora Przedszkola

  08.02.2016

  Zaproszenie

  W związku z nowelizacją ustawy o systemie oświaty
  zapraszamy rodziców dzieci 6 - letnich do Miejskiego Przedszkola w Sławkowie
  na spotkanie z Burmistrzem Miasta oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej
  w dniu
  11 lutego (czwartek) o godz. 16:00

  Tematem spotkania bedą informacje dotyczące skorzystania przez Państwa dzieci
  z prawa do edukacji szkolnej w roku szkolnym 2016/2017
  lub kontynuacji edukacji przedszkolnej

  Serdecznie zapraszamy

   

 • Warsztaty "Ręka w łapę"

  08.02.2016

   

  11 lutego w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie
  Akcja edukacyjna "Ręka w łapę.
  Spójrz na świat z perspektywy 4 łap"

  to specjalnie przygotowane "psie" lekcje
  dla naszych przedszkolaków
   

   

  Na czym to polega?

  W ramach akcji  wolontariusze Stowarzyszenia NADZIEJA NA DOM wraz ze swoimi psami odwiedzają placówki edukacyjne na terenie Śląska i Zagłębia. Prowadzą zajęcia na temat problemu bezdomności, jego przyczyn oraz form pomocy. Uczą także dzieci i młodzież, jak w sposób prawidłowy i bezpieczny obchodzić się z psem. Pokazują, że z psem można aktywnie spędzać czas, np. poprzez naukę sztuczek czy próbując swoich sił w sportach kynologicznych. Dużą atrakcją dla uczestników zajęć są psy, które chętnie nawiązują kontakt uczestnikami oraz prezentują swoje umiejętności.

  Jak to wyglądało do tej pory?

  Akcja ruszyła w drugiej połowie 2012 r. i odbyły się już 3 edycje. Od 2013 r. współpracują ze Stowarzyszeniem wolontariusze Fundacji Przystanek Schronisko
  z Katowic. Do tej pory przeprowadzono ok. 300 spotkań w ok. 15 różnych miastach, m.in. w Sosnowcu, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Siemianowicach Śląskich, Będzinie, Czeladzi, Bytomiu.

  Dlaczego "Ręka w łapę"?

  "Ręka w łapę" powstało od znanego powiedzenia "iść z kimś ramię w ramię", czyli blisko siebie, współdziałać. "Ręka w łapę" również ma oznaczać współpracę, ale pomiędzy człowiekiem a psem. Poprzez nasze specjalnie przygotowane lekcje chcemy rozbudzić w najmłodszym pokoleniu empatię  i wrażliwość oraz nauczyć ich, że zwierzę to istota żywa, która też czuje i należy jej się szacunek. Pies może być najlepszym kompanem aktywnego i ciekawego spędzania wolnego czasu, z którym możemy iść przez świat "ręka w łapę"!

  Wśród psich profesorów:

            

  Shimaru       Zuzia   Tic – Tac         Zoom – Zoom          Ozzy

  Zapraszam

  Aneta Adamczyk

  Materiał opracowany w oparciu o www.nadziejanadom.pl

   

   

 • Pomóż zwierzakom! Kociakom i psiakom!

  06.02.2016

  Tak głośno, by usłyszał cały Sławków wykrzyczały swoją prośbę przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Sławkowie. I usłyszał!!!

  Dowód? Zapraszamy na oficjalną stronę Urzędu Miasta Sławkowa: http://www.slawkow.pl/pl/1268/160405/Przedszkolaki_pomagaja_zwierzetom.html

  Dziękujemy za wsparcie i promocję naszej akcji

  A.A.

   

 • Bezpieczne ferie

  06.02.2016

  Dzielnicowi Komisariatu Policji w Sławkowie asp. Mariusz Stojek i mł. asp. Michał Ziarnik odwiedzili przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Sławkowie. Wizyta miała miejsce tuż przed feriami zimowymi. Krótka, skierowana do dzieci prelekcja dotyczyła bezpieczeństwa.

  Ferie zimowe to czas szczególny. Wiąże się on zarówno z wyjazdem dzieci (zapytane o plany na ferie, przedszkolaki najczęściej odpowiadają, że jadą "do babci" albo "na wieś"), jak i z zagrożeniami wynikającymi z zabaw w plenerze. Wskazanie owych niebezpieczeństw i sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych, stało się misją odwiedzających nas co roku policjantów. Dialog z dziećmi dotyczył zatem zasad bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie (wszystkie przedszkolaki wiedzą, że ślizgać się można jedynie na specjalnie do tego celu przygotowanym lodowisku), zasad nawiązywania (a raczej nienawiązywania) kontaktów z obcymi, bezpieczeństwa w domu.

  Dwa tygodnie, od 15 do 28 lutego, trwają ferie zimowe w województwie śląskim. Miejskie Przedszkole w Sławkowie dokłada wszelkich starań, by zadbać o bezpieczeństwo dzieci, zarówno w warstwie edukacyjnej, informacyjnej, jak i praktyce wychowawczej. Wiemy, że po feriach przedszkolaki wrócą do nas całe i zdrowe. Wypoczęte i pełne chęci do zabawy w nowym semestrze.

  Autor: Aneta Adamczyk

   

 • Przedszkolaki pomagają bezdomnym zwierzętom

  31.01.2016

           

   

   

  Kochane Przedszkolaki, Drodzy Rodzice

  Zachęcamy Was do wsparcia kolejnej akcji dobroczynnej naszego przedszkola.

  Koniec zimy to najtrudniejszy okres dla czworonożnych podopiecznych schronisk
  dla bezdomnych zwierząt.

  Ogłaszamy zatem wielką zbiórkę darów

  Potrzebne nam będą:

  Sucha i mokra karma dla psów i kotów, podkłady higieniczne, lignina, żwirek dla kotów, smycze, obroże, szelki dla psów i kotów (nowe lub używane), ubranka dla kotek i suk zakładane po sterylizacji lub operacji, kubraczki dla psów na zimę, środki chemii gospodarczej i środki dezynfekujące typu „Domestos”, środki czystości dla zwierząt

  Zebrane dary przekażemy na rzecz

  Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

  i

  „Kociej Chatki” w Sosnowcu

  Akcja trwa od 1 lutego do 13 lutego

  Dary prosimy wkładać do kosza wystawionego w holu przedszkola

  Opiekun akcji: Aneta Adamczyk

  Beata Pietrzyk

 • Czytanie na dywanie

  04.01.2016

  SŁAWKÓW CZYTA DZIECIOM

                          ZAPRASZAMY           

                  osoby znane w naszym

  lokalnym środowisku oraz

  rodziców, babcie i dziadków

     na cykl spotkań

   

  CZYTANIE  NA  DYWANIE

      

      w ramach ogólnopolskiej akcji:

  CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  Rozwijanie kompetencji czytelniczych i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży  jest również, w bieżącym roku szkolnym 2015/2016 priorytetem MEN

   

  Miejsce Spotkań:

  Miejskie Przedszkole w Sławkowie

  (poszczególne grupy przedszkolne)
   

  Termin spotkań:

  od 4 stycznia do 12 lutego 2016r.

  (Bardzo prosimy o wcześniejsze uzgodnienie daty i godziny

  czytania dzieciom, z wychowawcami poszczególnych grup)

   

             Lider akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

    mgr Danuta Szlęzak

   

   

 • Przedszkolaki na "Jasełkach" w MOK

  29.01.2016

  Wszystkie grupy przedszkolne zostały dziś zaproszone do Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie. Specjalnie dla nas sekcja teatralna ośrodka pod opieką pani Alicji Czarnoty wystawiła "Jasełka". Przedstawienie opowiadające historię Bożego Narodzenia było nam tym milej oglądać, że mali aktorzy to nasi wychowankowie, którzy nie dalej, jak rok czy dwa lata temu pożegnali się z przedszkolem. To piękne i wzruszające, że pomimo upływającego czasu i nowych obowiązków nasze "przedszkolaki" Amelka, Łukaszek, Oliwia, Balbina podbiegają do swoich pań tylko po to, by się przywitać, przytulić... Piękne! Niespodzianką dla wszystkich był udział w spektaklu Olka Spyry, który, przy akompaniamencie pani Małgorzaty Kostki uroczo wykonał pastorałkę "Oj maluśki, maluśki". Brawo Olek!

  autor: Aneta Adamczyk

  zdjęcie pochodzi z fotogalerii MOK Sławków

 • Koncert absolwentów

  26.01.2016

  Ostatnie tej zimy kolędy rozbrzmiały w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie.

  Zanim rozbierzemy choinkę, schowamy na dno szafy, świąteczne dekoracje i pożegnamy cudowny czas Świąt Bożego Narodzenia, panie Aneta Adamczyk i Maria Kozik zaprosiły przedszkolaki na Koncert Kolęd. Koncert niezwykły - koncert absolwentów.

  Naszych gości - dzisiejszych artystów - łączy wspólna cecha. Będąc wychowankami naszego przedszkola, od zawsze uczestniczyli we wszystkich uroczystościach przedszkolnych, zachwycając nas swoim śpiewem, recytacją wierszy, czy zdolnościami aktorskimi. Śpiewali dla swoich mam, babć, dla pluszowych misiów i na uroczystościach zakończenia przedszkola. 
  Potem, dzięki wsparciu i zaangażowaniu swoich rodziców, rozpoczęli naukę śpiewu lub gry na instrumentach. Dziś dzielą się swoim talentem z szeroką publicznością festiwalową, koncertową, ale i kameralną, w gronie najbliższych.
  26 stycznia zagrali i zaśpiewali, tylko dla nas, absolwenci Miejskiego Przedszkola w Sławkowie: rodzeństwo Wojtuś i Gabrysia Macek, Angelina Kazirod, Amelia Jacuńska, Mikołaj Koza i Alicja Adamczyk.  Wysłuchaliśmy najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Zabrzmiały organy i skrzypce. Popłynął anielski śpiew Angeliny, która wykonała znaną wszystkim przedszkolakom pieśń "Mam tę moc" - partię Elzy z "Krainy lodu" i Mikołaja - laureata Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.
  Najpiękniejszym momentem koncertu, powtarzającym się każdego roku, a jednocześnie zawsze nas zaskakującym, jest włączenie się dzieci do wspólnego śpiewu. Rozpoznając po kilku pierwszych nutkach kolędę, pomagały przedszkolaki Ali, Wojtusiowi i Gabrysi, Mikołajowi... a Amelkę "wspierała" jej czteroletnia siostrzyczka Antosia.

  Koncert Kolęd - poranek zachwytów, wzruszeń i pozytywnych emocji...

  Za udział w koncercie artystom - swoim wychowankom - podziękowała dyrektor naszego przedszkola pani Grażyna Jasica. Słodkie upominki cieszą dzieci w każdym wieku:)

  Do zobaczenia w przyszłym roku!
  Zapraszamy do albumu fotograficznego, gdzie czekają pierwsze, a wkrótce kolejne, zdjęcia z koncertu.

  http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=358

   

  Aneta Adamczyk

 • Koncert Kolęd

  20.01.2016

  Dnia 26 stycznia o godzinie 10:00 odbędzie się w naszym Przedszkolu „Koncert Kolęd”,
  na który Maria Kozik i Aneta Adamczyk serdecznie zapraszają wszystkie grupy wraz
  z wychowawczyniami.
  W tym roku uroczystość odbędzie się w konwencji koncertu absolwentów.

  W bożonarodzeniowych aranżacjach usłyszymy organy, flet i skrzypce, a soliści zaśpiewają
  dla nas kolędy i piosenki świąteczne.    

  A.A.

   

 • Dzień Babci i Dziadka

  17.01.2016

  Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka składamy Wam Szanowni Państwo najserdeczniejsze życzenia zdrowia, nieustającej młodości serc i radości z każdego dnia spędzonego w towarzystwie Waszych wnuczek i wnuków.

  Swój dzień celebrować będziecie Państwo w grupach Waszych wnucząt. Z pewnością otrzymaliście już zaproszenia;) Czekamy na Was w przedszkolu!!!

  A.A.

 • Zdjęcia z balu karnawałowego już do nabycia

  15.01.2016

  U wychowawczyń grup można nabyć albumy ze zdjęciami z balu karnawałowego. Cena albumu zawierającego 3 zdjęcia indywidualne (1 x 20cm/30cm, 2 x 10cm/15cm) i 1 zdjęcie grupowe, panoramiczne 30cm/15cm wynosi 33 zł. Zakup albumu jest, jak zwykle, dobrowolny.

  A.A.

 • ... i po balu

  08.01.2016

  Zabawa karnawałowa w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie, to prawdziwy bal przebierańców. Przedszkolny hol na kilka godzin zamienia się w wytworną salę balową, po której pląsają księżniczki, wróżki i zwiewne motylki. Towarzyszą im gotowi na wszystko superbohaterowie, a o bezpieczeństwo dam dbają najprawdziwsi policjanci i strażacy. Tu spotykają się jasna i ciemna strona mocy, Czerwony Kapturek tańczy Rock'n'Roll'a z... wilkiem, a smok wcale nie jest straaaszny. Bal w przedszkolu jest szczególny z jeszcze jednego powodu. Tylko u nas pani dyrektor, panie nauczycielki oraz panie woźne, w pełni towarzyszą dzieciom w zabawie. Dlaczego? Za sprawą kostiumów karnawałowych. Księżne i damy dworu, wróżki i czarodziejki, kapitan statku i księżniczka piratów... W jakim celu? Dla zabawy!!! Przecież to karnawał!!! W przedszkolu;)   

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

  http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=332

  Aneta Adamczyk

 • Bal karnawałowy

  03.01.2016

  Wszystkie Wróżki, Księżniczki, Rycerzy i Piratów. Postaci bajkowe i gwiazdy filmowe. Zapraszamy na bal nad bale!!!

  8 stycznia (piątek) w naszym przedszkolu nie zabraknie muzyki, tańca, konkursów i niespodzianek!

  Duzi i mali przedszkolacy, taki dzień zdarza się tylko raz w roku!!! Czekamy na Was!!! 

  Aneta Adamczyk

   

 • Makulatura potrzebna "od zaraz"

  22.10.2015

  W odpowiedzi na apel Zespołu Szkół im. Jana Pawła II Miejskie Przedszkole w Sławkowie podejmuje się zbiórki makulatury. Dochód z jej sprzedży przeznaczony zostanie na utrzymanie konia Lasera, który pomaga w rehabilitacji chorych dzieci w ramach hipoterapii, a który  znalazł już wielu przyjaciół w naszym mieście. Szczegóły akcji na www.zs.slawkow.pl

  A.A.

Wiadomości

Kontakt

 • Miejskie Przedszkole w Sławkowie
  ul. gen. Wł. Sikorskiego 10, 41-260 SŁAWKÓW
 • +48.32.2931564

Galeria zdjęć