Nawigacja

 • O naszym przedszkolu na stronach powiatu będzińskiego

  Poniżej zamieszczamy link www.bedzin.naszemiasto.pl gdzie nasze przedszkolaki znajdą zdjęcia, a ich rodzice artykuł podsumowujący Tydzień zdrowej żywności w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie. Jak to miło móc dawać dobry przykład:)

 • Jesienny bukiet

  Tradycją naszego przedszkola jest, by powitać nadejście jesieni pięknymi bukietami. Dlatego w tygodniu od 5 do 9 października wszystkie dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami układać będą jesienne bukiety. Te piękne kompozycje zostaną następnie wystawione na holu przedszkolnym, a rodzice będą mogli je nabyć za symboliczną kwotę. Uzyskane środki posłużą wzbogaceniu bazy dydaktycznej przedszkola.

  Niech się wszystko odnowi, odmieni! O jesieni, jesieni!

  Kochane przedszkolaki, prosimy przynoście do przedszkola liście, jesienne kwiaty, gałązki jarzębiny i innych ozdobnych krzewów. Zrobimy z nich bukiety na powitanie pani jesieni!!!

 • W ramach propagowania zdrowego stylu życia, w naszym przedszkolu, w dniach 28.09 - 02.10.2015 r.  będziemy obchodzić "Tydzień zdrowej żywności".

  Zajęcia prowadzone przez nauczycielki w ciągu całego tygodnia będą ukierunkowane na uświadomienie dzieci, w jaki sposób należy dbać o własne zdrowie. Zachęcać będziemy do spożywania owoców, warzyw, nabiału i ograniczenia w swoim pożywieniu słodyczy.

  Tygodniowy harmonogram działań:

  Poniedziałek. W pierwszym dniu wszystkie dzieci spotykają się na holu i piosenką "Małe czerwone jabłuszko" rozpoczynają obchody tygodnia zdrowej żywności. W tym dniu również wszyscy czestują się jabłkami, przedszkolaki wyruszają na wycieczki do pobliskich sadów i ogrodów. Prowadzą obserwacje, wyciągają wnioski, gromadzą dary przyrody w kącikach przyrody.

  Wtorek. Drugiego dnia dzieci na zajęciach wykonują prace plastyczne dowolną techniką pod hasłem: "Wesołe warzywa i owoce" - ozdabianie holu.

  Środa. W tym dniu odbędzie się konkurencja dla młodszych grup wiekowych pod hasłem: "Poszukiwania w ogrodzie". Dzieci z nauczycielami szukają w ogrodzie ukrytych wcześniej ziemniaków i zbierają je do swojego koszyka. Mają na to 5 minut. Wygrywa drużyna, która odszuka najwięcej ziemniaków. Po konkurencji dzieci z zebranych ziemniaków i warzyw układają dowolne obrazy. Godzina 10.15 - grupy młodsze (I, II, III, V, VIII).

  Czwartek. Czwartego dnia odbędzie się konkurencja dla starszych grup wiekowych pod hasłem "Poszukiwania w ogrodzie". Godzina 10.15 - grupy starsze (IV, VI, VII, IX).

  Piątek. Podsumowanie "Tygodnia zdrowej żywności".

  W ostatnim dniu tygodnia wszystkie grupy z pomocą rodziców przygotowują zdrowe potrawy (np. ciasta i babeczki marchewkowe, surówki, sałatki, soki, kanapki, koreczki, łódeczki, galaretki  i inne)

  Degustacja zdrowej żywności odbędzie się na holu przedszkolnym o godzinie 13.00.

  Do współpracy zapraszają panie

  Dorota Bagińska, Danuta Szlęzak i Monika Kudła

   

   

Wiadomości

Kontakt

 • Miejskie Przedszkole w Sławkowie
  ul. gen. Wł. Sikorskiego 10, 41-260 SŁAWKÓW
 • +48.32.2931564

Galeria zdjęć