Nawigacja

 • Dzień Ziemi w przedszkolu

  26.04.2016

  Kwietniowo - ekologicznie i zielono. Taką zapowiedzią rozpoczęliśmy miesiąc kwiecień i tak go kończymy.

  Wszystkie odcienie zieleni wypełniły dziś przedszkolny hol.  Zielone ubranka założyły przedszkolaki i pracownicy przedszkola. Nikogo też nie zdziwił zielony krawat pana Burmistrza Rafała Adamczyka - gościa specjalnego dzisiejszej uroczystości i zielony strój towarzyszącego mu kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - pana Maksyma Pięty.  Dzień Ziemi w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie obchodziliśmy na zielono.

  "Zieloną bajką" rozpoczęły Skarby, pod opieką pani Anetki, ekologiczny program artystyczny. Zielony Eko - Skrzat słowami piosenki zachęcił wszystkich do sprzątania świata, a worki do segregacji śmieci: Zjadek złomu, Plastikowy łasuch, Kuferek papierek, Bioodpadzik, Dandżerownik i Połykacz szkła - przemówiły głosem przedszkolaków i jasno określiły zasady segregacji i utylizacji odpadów. Piosenka "Ziemia - zielona wyspa", która przez lata stała się naszym eko - hymnem, wykonana przez 200 dziecięcych głosików dodała waloru artystycznego przedstawieniu.

  A ponieważ w pedagogice przedszkolnej teoria ma zawsze przełożenie na praktykę, wyposażeni w rękawice i narzędzia ogrodnicze wyruszyliśmy do przedszkolnego ogródka sadzić krzewy, drzewka i kwiaty. Tę część zabawy koordynowała, jak co roku pani Ania Cebo.

  Z tegorocznej dobrowolnej składki uzyskaliśmy 174 zł. Zakupiono zatem 8 krzewów ozdobnych, w tym: świerk conica i tawuły japońskie oraz 3 drzewka - migdałowca i 2 głogi. Kilkanaście sadzonek Miejskie Przedszkole otrzymało w ramach akcji "Sadzonka za odpad", zorganizowanej przez Urząd Miasta podczas Sławkowskiego Dnia Ziemi. Dodatkowo wszystkie przedszkolaki przyniosły nasiona, cebulki i rozsady kwiatowe. Ile? Mnóstwo! Nowe roślinki zostały posadzone, podlane, oznaczone i poproszone, by pięknie rosły.

  Uroczystości towarzyszyła mini wystawa fotograficzna "Przyjaciela Przyrody". Przepiękne zdjęcia kwiatów, ptaków, ssaków, a nawet kropel deszczu możecie oglądać jeszcze przez kilka dni w naszym przedszkolu.

  I... już zawsze było im zielono...

  Zapraszamy do galerii forograficznej:

  http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=409

  autor: Aneta Adamczyk

  admin: A.A

   

   

 • Dzień Ziemi w przedszkolu

  24.04.2016

  Dzień Ziemi w naszym przedszkolu świętować będziemy we wtorek 26 kwietnia.

  O godzinie 10:00 rozpocznie się część artystyczna na holu przedszkolnym, a po niej wspólne sadzenie krzewów i cebulek kwiatowych w przedszkolnym ogrodzie.

  Prosimy, aby wszystkie dzieci ubrały się tego dnia na zielono lub z zielonym akcentem kolorystycznym.

  admin: A.A

   

   

   

 • Sławkowski Dzień Ziemi z udziałem Miejskiego Przedszkola

  23.04.2016

  Niech słowa komentarza zastąpi wizyta w Albumie fotograficznym:

  http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=408

  Natomiast jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje głosy na inicjatywę Miejskiego Przedszkola w Konkursie "Sław - Eko 2016" oraz naszym przedszkolakom, ich rodzicom i dziadkom za przygotowanie wspaniałych prac eko - plastycznych "Drugie życie butelki PET".

  admin: A.A

 • "Drugie życie butelki PET"

  20.04.2016

  Podczas obchodów Sławkowskiego Dnia Ziemi komisja oceniająca w osobach Burmistrza Miasta Rafała Adamczyka i kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Maksyma Pięty wyróżni i nagrodzi trzy najciekawsze prace!!!  Zapraszamy Was do zabawy!!!

  admin: A.A

 • Dzień Ziemi

 • Konkurs Recytatorski MOK

  17.04.2016

  Gratulacjesmiley gratulacjesmiley gratulacjesmiley

  dla laureatów XII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków, organizowanego przez MOK w Sławkowie i nauczycielkę naszego przedszkola Annę Cebo.

  W swoich kategoriach wiekowych nagrody i wyróżnienia zdobyli: Mateusz Brzychcy, Antonina Kulawik, Franciszek Markiewicz i Emilia Staszak (3,4 - latki)

  Aleksander Orkisz (5 - latki)

  Agata Parzniewska i Lena Tambor (6 - latki)

  Wyniki dostępne na Fb Mok Sławków i www.mok.slawkow.pl

  admin: A.A

 • Nasz eko - projekt

  13.04.2016

  Śladami przyrody – ścieżka edukacyjno-przyrodnicza

  Zgłaszający:
  Miejskie Przedszkole w Sławkowie
  Miejsce realizacji inicjatywy:
  ogólnodostępny plac przedszkolny
  Cel inicjatywy ekologicznej:
  Głównym celem inicjatywy będzie edukacja ekologiczna dzieci. Ścieżka będzie stanowiła bazę do prowadzenia atrakcyjnych, systematycznych i zaplanowanych zajęć dydaktyczno-wychowawczych w ogrodzie, gdzie dzieci w bezpośrednim kontakcie z przyrodą nauczą się, jak żyć z nią w zgodzie. Zagospodarowanie ogrodu przedszkolnego uczyni go piękniejszym, stanie się on przyjaznym dla dzieci i zielonym miejscem, gdzie będą się mogły one zrelaksować i wyciszyć. W wyniku realizacji projektu powstanie 6 przystanków tematycznych połączonych ze sobą ciągiem komunikacyjnym, przy których umieszczone będą kolorowe tablice informacyjno-dydaktyczne, przedstawiające i opisujące drzewa, krzewy i rośliny rosnące przy ścieżce, a także owady i ptaki.
  Na ścieżce znajdą się następujące przystanki:

  • „Przystanek informacyjny” – będzie to miejsce z tablicą, na której umieszczone zostaną zasady obowiązujące na ścieżce edukacyjnej oraz Kodeks Ekologa;
  • „Królestwo zmysłów” – dzięki posadzonym drzewom, krzewom i kwiatom o intensywnym zapachu pobudzony będzie zmysł węchu dzieci, które dodatkowo będą mogły obserwować jak rośliny zmieniają się z roku na rok;
  • „Ptasie osiedle” – umieszczone przy tym przystanku budki lęgowe i karmniki dla ptaków pozwoli dzieciom obserwować i rozpoznawać ptaki z najbliższego otoczenia, a w okresie zimy je dokarmiać;
  • Ogród ziołowo-warzywny” – w ogródku dzieci same będą mogły sadzić rośliny, dbać o nie i przyglądać się, jak z dnia na dzień rosną zioła i warzywa;
  • „Łąka rekreacyjna” – miejsce to umożliwi dzieciom obserwację żyjących tam roślin i zwierząt, które będą dodatkowo zobrazowane na kolorowej tablicy; będzie to miejsce do wypoczynku, zabaw rekreacyjnych i zespołowych;
  • „Leśna szkoła” – przy tym przystanku zostanie umieszczona wiata, do której będą prowadziły wszystkie dotychczasowe przystanki, i gdzie będzie można przeprowadzać ciekawe zajęcia dydaktyczne.
  • Poprzez prowadzenie na ścieżkach obserwacji przyrodniczych oraz praktycznego działania dzieci będą miały możliwość uświadomienia sobie, że istnieje ścisła zależność między działaniem człowieka, środowiskiem a zdrowiem. Dzięki ścieżce dzieci będą mogły wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą i wykształcić postawy proekologiczne, a także poznawać przyrodę za pomocą wszystkich zmysłów: dotyku, węchu, wzroku, słuchu i smaku. Realizacja projektu pozwoli rozwinąć u dzieci wrażliwość ekologiczną i odpowiedzialność za przyrodę w ich najbliższym otoczeniu.
  • Autorzy projektu: Maria Kozik
  • Monika Kudła
  •  
  • admin: A.A

   

 • Prace plastyczne przedszkolaków w MOK

  11.04.2016

  Od połowy kwietnia nasze przedszkole podejmie współpracę z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Sławkowie, wystawiając przepiękne prace plastyczne naszych przedszkolaków w sali klubowej MOK.
  Prace, które zawsze ozdabiają hol naszego przedszkola, teraz  będą mogli podziwiać nie tylko rodzice, dziadkowie i najbliżsi dzieci uczęszczających do Zameczku, ale wszyscy mieszkańcy Sławkowa.

  Zapraszamy na pierwszą wystawę pt. „Wiosenne kwiaty”.

  Monika Kudła

  admin: A.A

 • "Drugie życie butelki PET"

  07.04.2016

  Serdecznie zapraszamy rodziców ze wszystkich
  grup wiekowych,

  do zaprojektowania i wykonania wspólnie z dzieckiem
  pracy eko - plastycznej na temat:


  "Drugie życie butelki PET"

   

  Prace będą prezentowane na Rynku 23 kwietnia z okazji Dnia Ziemi

  Każda paca będzie opisana imienną metryczką

  admin: A.A.

 • "Sław - Eko 2016"

   

  Zapraszamy wszystkich rodziców, internautów i przyjaciół
  Miejskiego Przedszkola w Sławkowie
  do oddania głosów na projekt
  „Śladami przyrody – ścieżka edukacyjno – przyrodnicza”
  zgłoszony przez nasze przedszkole do konkursu
  „Sław – Eko 2016”

  Polubcie nas

   

   

  Wyciąg z Regulaminu Konkursu Sławkowska Inicjatywa Ekologiczna
  „Sław – Eko 2016”

   

  7. Plebiscyt przeprowadzony zostanie w dniach od 11 kwietnia
  (godz. 7.00) do 20 kwietnia 2016 r. (godz. 24.00) na portalu społecznościowym Facebook/Sław–Eko.

  8. Nagrodą w konkursie będzie możliwość zrealizowania Sławkowskiej Inicjatywy Ekologicznej Sław – Eko 2016, która otrzyma największą liczbę polubień czyli tzw. „lajków”.

  9. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie przez Burmistrza Miasta Sławkowa „Eko-Czeku” gwarantującego realizację wybranego zamierzenia nastąpi 23 kwietnia 2016 r. podczas Sławkowskiego Dnia Ziemi.

  autor: A.A

  admin: A.A

 • Zajęcia dodatkowe w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie

  05.04.2016

  Zachęcamy Państwa do zapoznaia się z krótką relacją z prowadzonych w naszym przedszkolu zajęć dodatkowych

  Zajęcia dodatkowe o charakterze badawczym pod nazwą „Świat małego odkrywcy”  prowadzone są już drugi rok w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie. Odbywają się one systematycznie (poza godzinami pracy dydaktycznej) raz w tygodniu w wymiarze 45 minut w grupach 15 osobowych zgodnie z opracowanym harmonogramem zabaw. Udział w zajęciach jest dobrowolny i ogólnie dostępny. Biorą w nich udział dzieci 3-6 letnie nie tylko szczególnie uzdolnione ale te, które wykazują zainteresowania.  

  Założeniem zajęć dodatkowych jest rozwijanie aktywności poznawczej dziecka przez organizowanie warunków do prowadzenia działań badawczych, rozwijania zainteresowań poznawczych, do czerpania radości w odkrywaniu. Zabawy organizowane są ciekawie, pobudzają dziecko do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania. Umożliwiają każdemu dziecku poszerzyć i pogłębić wiadomości zgodnie z indywidualnymi możliwościami, przy wykorzystaniu różnorodnych środków, form i metod pracy. Prowadzący nauczyciel pełni rolę inicjatora sytuacji dydaktycznych, rozbudza zainteresowanie problemem, ukierunkowuje przebieg działania, prowokuje do stawiania pytań, dobiera właściwe metody działań. Podczas proponowanych działań edukacyjnych dzieci wykorzystują zgromadzone pomoce typu: lupy, magnesy, kompasy, balony, piórka, słoiki, probówki, zestawy do wykonywania baniek mydlanych itp.  

  Jestem przekonana, że proponowane zajęcia przyczyniają się do ujawnienia drzemiących w każdym dziecku możliwości tj: zdolność obserwowania, analizowania, porównywania oraz dostarczają niezliczonej ilości nowych przeżyć z odkrywaniem właściwości, rzeczy i zjawisk.

  Przykładowe cykle oddziaływań edukacyjnych:

  Zabawy badawcze z wodą „Co pływa, a co tonie?”

  Zabawy badawcze z powietrzem „Gdzie znajduje się powietrze?”, „Co to jest wiatr?”

  Zabawy badawcze z magnesem „Magnetyczne czary – co to jest magnes?”

  Zabawy badawcze ze śniegiem i lodem.

  Zabawy badawcze z promieniami słonecznymi i kolorami itp.

   

  Dorota Bagińska

  admin: A.A

  W galeriach fotograficznych szukajcie zdjęć waszych małych odkrywców

  http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=390

  http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=388

  http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=365

  http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=348

  http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=357

  http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=296

  http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=277

  http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=266

  http://przedszkoleslawkow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=248

   

 • Informacja Dyrektora Przedszkola

  Poniżej załączamy:

  Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do Miejskiego Przedszkola w Sławkowie 

  Regulamin Rekrutacji na rok szkolny 2016/2017  do  Miejskiego Przedszkola w Sławkowie

  REGULAMIN_REKRUTACJI_NA_ROK_2016.docx

  Załączniki

  zalacznik_nr_1.doc (Oświadczenie o wielodzietności rodziny)

  zalacznik_nr_2.doc (Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka)

  zalacznik_nr_3.doc (Deklaracja woli kontynuowania wychowania przedszkolnego w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie w roku szkolnym 2016/2017)

  zalacznik_nr_4.doc (Wniosek o przyjęcie dziecka do Miejskiego Przedszkola w Sławkowie na rok szkolny 2016/2017

  zalacznik_nr_5.doc (Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola)

  Kryteria naboru do Miejskiego Przedszkola w Sławkowie, na rok szkolny 2016/2017

  Kryteria_naboru.docx

  admin: A.A

 • Zakręćmy przedszkolem

  29.02.2016

  Czy pamiętacie Mateusza? Przez cały ubiegły rok szkolny zbieraliśmy dla niego plastikowe naktętki. W czerwcu Mateusz odwiedził nas ze swoją mamą, która pięknie podziękowała przedszkolakom za ofiarność i zaangażowanie.

  Od dziś Miejskie Przedszkole w Sławkowie ponawia akcję "Nakrętka dla Mateuszka".

  Chłopiec, walczący z wieloma schorzeniami, od 8 lat jest objęty intensywną rehabilitacją i  wielospecjalistyczną terapią psychologiczno - pedagogiczną. Terapia i leczenie są bardzo kosztowne.

  Dlatego, w imieniu mamy Mateusza, prosimy Państwa o przyłączenie się do akcji zbiórki nakrętek. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony wyłącznie na leczenie i rehabilitację Mateuszka.

  1kg nakretek = 1 zł

  Nakrętki prosimy przekazywać wychowawcom grup. Do mamy mateusza dostarczy je pani Magdalena Goniewicz - Błasiak - mama Dawida z Komnaty słonecznej, osobiście zaangażowana w pomoc Mateuszowi.

  Dziękujemy za zaangażowanie, bo wiemy, jak ofiarni są nasi darczyńcy, gdy w grę wchodzi dobro i szczęście dzieci.

  admin: A.A

 • Makulatura potrzebna "od zaraz"

  22.10.2015

  W odpowiedzi na apel Zespołu Szkół im. Jana Pawła II Miejskie Przedszkole w Sławkowie podejmuje się zbiórki makulatury. Dochód z jej sprzedży przeznaczony zostanie na utrzymanie konia Lasera, który pomaga w rehabilitacji chorych dzieci w ramach hipoterapii, a który  znalazł już wielu przyjaciół w naszym mieście. Szczegóły akcji na www.zs.slawkow.pl

  admin: A.A

Wiadomości

Kontakt

 • Miejskie Przedszkole w Sławkowie
  ul. gen. Wł. Sikorskiego 10, 41-260 SŁAWKÓW
 • +48.32.2931564

Galeria zdjęć