Podane ramy czasowe są orientacyjne i mogą ulegać przesunięciom z przyczyn obiektywnych. Mogą również różnić się w zależności od potrzeb grupy i nauczyciela prowadzącego. O ostatecznym kształcie planu dnia zawsze decyduje nauczyciel.
6:30 - 8:30 Schodzenie się dzieci do przedszkola. Czynności opiekuńcze i organizacyjno - porządkowe. Zabawy swobodne, spontaniczne. Wspieranie rozwoju dziecka przez różnorodne zabawy i ćwiczenia, prowadzone pod kierunkiem nauczyciela, w tym obowiązkowe zabawy ruchowe i ćwiczenia poranne.
8:30 - 8:45 Przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczno - estetyczne. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania.
8:45 - 9:00 Śniadanie. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku, zachowanie porządku i estetyki spożywanego posiłku oraz prawidłowej postawy przy stole. Czynności higieniczne i porządkowe po zakończeniu śniadania.
9:00 - 9:30 Wspieranie rozwoju dziecka poprzez prowadzenie zajęć dydaktycznych, wynikających z programu nauczania. O czasie trwania zajęcia dydaktycznego decyduje nauczyciel, uwzględnia on rodzaj zajęcia (plastyczne, ruchowe, badawcze, gry i zabawy intelektualne, itp.) gotowość grupy (w tym stopień koncentracji uwagi na zadaniu, męczliwość dzieci, itp.). W toku zajęcia nauczyciel stosuje przerywniki muzyczne, ruchowe, relaksacyjne, wyciszające, które umożliwiają efektywną realizację treści i celów dydaktyczno - wychowawczych.
9:30 - 10:00 Blok zabaw swobodnych. Zabawy dywanowe, stolikowe, konstrukcyjne, społeczne, tematyczne w kącikach zainteresowań. Spontaniczne aktywności podejmowane przez dzieci.
10:00 - 10:10 Drugie śniadanie. Poprzedzone czynnościami higieniczno - estetycznymi.
10:10 - 11:30 Zajęcia dydaktyczne w grupach starszych.
Spacery. Wyjścia. Organizowanie zajęć na świeżym powietrzu, w szczególności ruchowych, sportowych, przyrodniczych. Zabawy spontaniczne, podejmowane przez dzieci w ogrodzie przedszkolnym, parku lub sali zabaw.11:30 Przygotowanie do obiadu. Kształtowanie codziennych nawyków higienicznych
11:45 - 12:00 Obiad. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Rozwijanie umiejętności posługiwania się sztućcami. Czynności higieniczne i porządkowe po zakończonym posiłku.
12:00 - 12:30 Odpoczynek. Relaksacja przy muzyce. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci, poprzez wspólne czytanie książek. 12:00 - 13:30 W grupie leżakującej dzieci najmłodszych trwa leżakowanie.
12:30 - 13:30 Gry i zabawy stolikowe. Praca bieżąca z dziećmi.
13:55 - 14:00 Przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek.
13:45 - 16:30 Zabawy dowolne dzieci. Spontaniczna aktywność plastyczna, muzyczna, parateatralna. Kontakty indywidualne z dziećmi. Rozmowy z rodzicami. Rozchodzenie się dzieci.
16:30 Zamknięcie przedszkola.
Rodzic zobowiązany jest do punktualnego przyprowadzania dziecka do Przedszkola (najpóźniej do godziny 8:30). Każdorazowe spóźnienie dziecka do przedszkola, wynikające tylko i wyłącznie z ważnych powodów (poranne zajęcia rehabilitacyjne, umówiona wizyta w punkcie szczepień, konsultacje u lekarza specjalisty) musi zostać zgłoszone telefonicznie najpóźniej do godziny 8:30. Spóźnianie się dziecka do przedszkola narusza jego komfort psychiczny oraz zaburza pracę grupy i nauczyciela, a także całego Przedszkola (intendent, kuchnia).
Rodzic jest zobowiązany do punktualnego odbioru dziecka z Przedszkola. W przypadku braku takiej możliwości (wynikającej z nagłego zdarzenia losowego), powinien zlecić to zadanie osobom trzecim, upoważnionym do odbioru dziecka. Odbiór dziecka musi nastąpić bez zakłócania pracy przedszkola, najpóźniej do godziny 16:30.