• W przedszkolu realizowany jest program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci. Tytuł programu: „Drużyna marzeń”

Autor: Jolanta Wasilewska

Wydawnictwo: WSiP Wydanie 1, Warszawa 2021

Numer dopuszczenia dyrektora: ISBN 978-83-02-20209-4

Przedszkole realizuje nowatorskie rozwiązania programowe wspomagające rozwój i edukację dzieci.

Spotkania w Zameczku - program zajęć dodatkowych. Opracowanie Aneta Adamczyk. Sławków 2016.

Program z zakresu współczucia i współdziałania dzieci w grupie przedszkolnej. Opracowanie: Maria Kozik

„Zabawa w teatr” program z zakresu edukacji teatralnej dla dzieci 5/6 – letnich. Opracowanie Maria Kozik, Beata Pietrzyk.

Wspomaganie rozwoju psychoruchowego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym przejawiających zaburzenia i deficyty rozwojowe. Opracowanie Aneta Adamczyk Chrzanów 2008.

Program pracy z dzieckiem zdolnym. Opracowanie Dorota Bagińska

Program zajęć rozwojowo – terapeutycznych dla dziecka  z odroczonym obowiązkiem szkolnym. Opracowanie: Dorota Bagińska. Sławków 2005/2006

„Zdrowiej i świadomiej żyć” program z zakresu edukacji zdrowotnej. Opracowanie:  Dorota Bagińska, Danuta Szlęzak.  Sławków 2004/2005

„Uczymy bawiąc się” sposoby przezwyciężania agresywnych zachowań w grupie przedszkolnej. Opracowanie: Anna Cebo, Grażyna Jasica.

„Cukierki” – program wczesnej profilaktyki. Nr dopuszczenia: NrDN214123/rej/24/99. Fundacja Homo – Domini. Kraków 1999.

"KODkrywcy - przygoda z kodowaniem" - innowacja pedagogiczna.
          Autor: Aneta Adamczyk. Sławków 2019.